Ultimate magazine theme for WordPress.

برج آلفابت باتومی | برجی زیبا در کنار دریای سیاه

برج آلفابت باتومی

برج آلفابت باتومی یک سازه ۱۳۰ متری در باتومی، گرجستان است. برج برجسته و منحصر به فرد نماد الفبای کشور گرجستان و مردم آن است. این ساختار ترکیبی از طراحی DNA و الگوی مارپیچ دوقلو است. دو نوار به صورت مارپیچ بالا می آیند ه بر روی آن ۳۳و در هر ۴ متر ۳۳ حرف الفبای گرجستان از جنس آلومنیوم نوشته شده است.

ساختار برج آلفابت باتومی

در وسط این برج یک آسانسور قرار گرفته است که از بیرون برج نیز معلوم است.همچنین یک توپ نقره ای تو خالی بزرگ در بالای برج قرار گرفته است.

برج الفبایی توسط شرکت اسپانیایی CMD Ingenieros ساخته شده است. ساخت و ساز این برج در ۱۰ اکتبر ۲۰۱۰ آغاز شد و در سال ۲۰۱۱ به پایان رسید و برای ساخت این سازه،۶۵ میلیون دلار هزینه شد.

تصویری زیبا از برج آلفابت باتومی
تصویری زیبا از برج آلفابت باتومی

این برج از یازده تراس کانتینری از جنس فولاد تشکیل شده است که به دوبخش تقسیم میشود.داخل این برج شامل هسته های ارتباطی پانورامیک و پله میشود و بیرون آن از کل ساختار پشتیبانی می کند و سطح را با حروف الفبا می پوشاند.فضای نورانی برج شامل چند اتاق میشود که در طبقات پخش شده اند.

طبقات برج آلفابت باتومی

طبقه اول طبقه انتقال نامیده می شود. در این طبقه دو آسانسور پارامیک وجد داردکه شما را به طبقات دیگر انتقال میدهد.
طبقه دوم میزبان یک استودیوی تلویزیونی است و کنار آن آشپزخانه قرار دارد.

طبقه سوم شامل رستوران است میشود که به صورت چرخشی زراحی شده است.این رستوران هر یک ساعت ۳۶۰ درجه میچرخد که در کنار غذا خوردن از نمای دریای سیاه و شهر باتومی لذت خواهید برد.

تصویری از ساختار برج آلفابت باتومی
تصویری از ساختار برج آلفابت باتومی

 

طبقه چهارم به عنوان یک عرشه رصدخانه طراحی شده است، برای لذت بردن از نمایش های منحصر به فرد از برج آلفابت که منجر به پنجمین طبقه میشود، که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا ببینند که برج چگونه کار میکند.

برج رها شده در کنار دریای سیاه

در حالی که برج به خوبی ساخته شده بود اما به حال خود رها شده بود. از سال ۲۰۱۴، صدها پرنده مرده در طبقه ها یافت شد، هرچند برج الکترونیکی شده و به نظر می رسد نسبتا جدید است. در ماه می سال ۲۰۱۵، شهردار باتومی تصمیم گرفت تا برج آلفابت ۱۳۰ متری را به شرکت اسپانیایی نامشخص برای ۲۰ سال آینده اجاره دهد و از سال ۲۰۱۷، رستوران برج آلفابت برای بازدید کنندگان باز است.

تصویر بالا از برج آلفابت باتومی
تصویر بالا از برج آلفابت باتومی

امیدواریم که این مطلب در سفر به شهر زیبای باتومی برای شما مفید واقع شود.

خواهشمندیم ر صورتیه قصد سفر به کشور گرجستان را دارید،برای رزرو تور گرجستان با ما در تماس باشید.

اطراف برج آلفابت
تصویری از مجسمه های عشق باتومی در کنار برج آلفابت باتومی
تصویری از مجسمه های عشق باتومی در کنار برج آلفابت باتومی

همزمان با بازدید از برج آلفابت میتوانید از پارک کنار آن نیز استفاده کنید.سوار چرخ و فلک این پارک شوید و به تماشای شهر زیبای باتومی بنشینید.حتما در شب به این پراک بروید زیرا نمایی متفاوت را از شهر باتومی خواهید یافت.

بازدید از مجسمه ها عشق را فراموش نکنید.این مجسمه ها متحرک هستید و نمایش های زیبا و خاطره انگیزی را از آنها خواهید دید.

در کنار برج آلفابت و در خیابان اصلی دست فروش هایی وجو دارند که اجناس خوبی میتوانید بیابید.

نظرات بسته شده است.

سوالی دارید؟