Ultimate magazine theme for WordPress.

تور بالی | قیمت تور بالی | مجری تور ارزان بالی | تور لحظه آخری بالی

تور بالی

مدارک مورد نیاز برای سفر به بالی با تور بالی

 • اصل گذرنامه (Passport) با حداقل ۷ ماه اعتبار از زمان پرواز
 • ۳ قطعه عکس ۶×۴ رنگی تمام رخ با زمینه‌ی سفید
 • کپی از صفحه‌های اول و دوم و توضیحات شناسنامه
 • ضمانت بازگشت (یک فقره چک به همراه اصل و کپی گذرنامه‌ی صاحب چک)
 • واچر هتل
 • بلیط رفت و برگشت
 • در ضمن مدت ویزا ۱۰ تا ۲۰ روز می باشد و اعتبار ویزا بالی ۳ ماه (۹۰ روز ) می باشد.

بهترین زمان برای خرید بلیت بالی با توجه به سیستمی بودن بلیت حداقل ۳ ماه قبل از سفر میباشد و شرکتهای هواپیمایی که به این کشور پرواز دارند شامل شرکتهای امارات ، قطری ، ایر آسیا می باشد.

هزینه‌های سفر به بالی

مهمانخانه‌های ارزان و هاستل‌ها معمولا شبی بین ۱۲۰ هزار تا ۲۰۰ هزار روپیه هزینه دارند. بیشتر هاستل‌ها اتاق خصوصی ندارند ولی معمولا دارای وای فای و صبحانه‌ی رایگان هستند. تعدادی از گران‌ترین هتل‌های دنیا در بالی قرار دارند. هزینه‌ی اقامت در آنها شبی بیش از ۱۳ میلیون روپیه است.

اقامتگاه دریایی بالی
اقامتگاه دریایی بالی

اگر به دنبال هتل‌های ارزان می‌گردید، باید حدودا شبی بین ۳۰۰ هزار تا ۷۰۰ هزار روپیه بابت اتاق دوتخته بپردازید. این هتل‌ها معمولا وای فای و صبحانه‌ی رایگان دارند. برای هتل‌هایی که استخر دارند حداقل شبی ۵۵۰ هزار روپیه باید بپردازید. یکی دیگر از انتخاب‌هایی که برای اقامت در اختیار دارید، استفاده از وب‌سایت Airbnb است که هزینه‌ی آنها ازشبی ۱۵۰ هزار روپیه برای اتاق اشتراکی شروع می‌شود. اگر می‌خواهید یک خانه یا آپارتمان را به طور کامل کرایه کنید، قیمت‌ها از شبی ۳۵۰ هزار روپیه شروع می‌شود.

 

معرفی جزیره بالی

بالی جزیره‌ای است واقع در کشور اندونزی که از مراکز گردشگری مهم جهان به شمار می‌رود. بالی جزیره خدایان، جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان و بزرگترین کشور مسلمان جهان یعنی کشور اندونزی است. این جزیره دو اقیانوس آرام و اقیانوس هند را به هم پیوند داده است و در نتیجه این وصلت خود از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردارگردیده است و مثل بسیاری از جزایر دیگراندونزی ، دنیای مخصوص به خودش را دارد. دنیائی که نام این جزیره را در فهرست برترین مقاصد گردشگری جهان قرار داده است.

این جزیره دارای مناطق مختلفی است که از معروف ترین نقاط آن کوتا(KOTA) بالی و اوبود(UBUD) را می توان نام برد. در شمال و جنوب کوه های مرکزی این جزیره زمین های بسیاری حاصلخیزی برای کشاورزی وجود دارد که از آن برای کاشت برنج استفاده می کنند. مزارع پلکانی برنج بالی نیز خود شهرت جهانی داشته و از جاذبه های گردشگری این منطقه می باشند .

جمیعت بالی

بالی یکی از زیبا ترین و مشهورترین جزایر اندونزی است که در جنوب خط استوا بین جاوه در غرب و لومبوک در شرق قرار گرفته است. این جزیره جمعیتی بیش از سه میلیون نفر داشته که قریب به اتفاق ساکنان آن اهل اندونزی هستند اما در سالهای اخیر بدلیل رشد فراوان صنعت توریست بسیاری ازاسترالیا و اروپا هم به این جزیره مهاجرت نموده و در بالی کار و زندگی می کنند.

تصویری از کشتزار های بالی در تور بالی
تصویری از کشتزار های بالی

تاریخچه بالی

مردم بالی از تبار نژادی ماقبل تاریخی هستند که از راه خاک اصلی قارهٔ آسیا در حدود ۲۵۰۰ پ.م. به مجمع‌الجزایر اندونزی کوچ کردند. با رسیدن هندوها دورهٔ ماقبل تاریخ به پایان رسید. رسیدن هندوها در سال ۱۰۰ پ.م. به‌وسیلهٔ سفال‌نوشته‌های براهمی که بدست آمده‌اند تأئید شده‌است.شاهنشاهی ماجاپاهیت (۱۲۹۳–۱۵۲۰ میلادی) که در جاوهٔ شرقی مستقر شده بود در سال ۱۳۴۳ یک کوچ‌نشینی هم در جزیره بالی برپا کرد. در پی حملات پیاپی مسلمانان، شاهنشاهی ماجاپاهیت کمی پیش از ۱۵۰۰ میلادی، سرنگون شد و این امر باعث مهاجرت گسترده هندوها به بالی شد.پس از آن این جزیره نیز به مانند دیگران مناطق اندونزی تحت سلطه استعمارگران هلندی درآمد و تا سال ۱۹۴۲ که توسط ارتش ژاپن اشغال گردید به صورت مستعمره باقی‌ماند.

کوهستان بالی;
کوهستان بالی;

جزیره بالی در سده اخیر نیز شاهد رویدادهای بسیاری بوده است، اشغال گران ژاپنی از هیچ گونه ظلم و ستم در این جزیره کوتاهی نکردند.آنان به تخریب بسیاری از بناها ، معابد، مزارع و کشتار دسته جمعی بومیان پرداختند.در نهایت جنگ جهانی دوم و با انفجار بمب اتمی ،ارتش ژاپن متحمل شکست سهمگینی از آمریکا گردید. همزمان با این رویداد آزادی خواهان و استقلال طلبان در اندونزی به رهبری سوکارنو و با یاری نیروهای آمریکایی موفق به شکست دادن و بیرون راندن اشغال گران ژاپنی و آزادی کشور شدند. از آن پس این جزیره در آرامشی نسبی به سر می برد.

دین مردم بالی

اگرچه اندونزی بزرگترین کشور مسلمان جهان می باشد ولی جالب است بدانید که دین رسمی مردم جزیره بالی هندو بوده و تا حدود بسیار زیادی با هندوئیسمی که در هند رواج دارد متفاوت است. مثلاً هندوان بالی از گوشت در غذاهای خود استفاده میکنند و بر خلاف هندوان هند که دارای خدایان بسیاری می باشند و بت پرستی نیز بسیار رواج دارد در بالی فقط سه خدا مورد پرستش قرار میگیرند که در آسمانها به سر میبرند.

تصویری از یک معبد در بالی
تصویری از یک معبد در بالی

آیین هندو،قدیمی ترین و کهن ترین مذهب زنده جهان است و اکنون بالغ بر ۹۰۰ میلیون هندو از آن پیروی می کنند.مذهب هندو،مکتبی ماورای طبیعی است و اجازه نمی‌دهد که پیروانش فقط به دنیا یا آخرت دلخوش کنند.زیرا مذهب هندو هدف بزرگتری را دنبال می کند و آن دست یابی به حقیقت زندگی است.

طبیعت بالی

جزیره اندونزیایی بالی دارای گنجینه‌های بسیاری است: طبیعت زیبا، پوشش گیاهی متنوع ودنیای منحصربه‌فرد زیر آب، شالیزارهای پلکانی برنج ، رودها و آبشارها. اما گنجینه ویژه جزیره بالی سنت‌ها و رسوم این جزیره است که در قبال فستیوالهای گوناگونی پذیرای گردشگران تور بالی می باشد. هر فصل از سال که باشد خورشید هر روز حوالی ۶ بامداد در جزیره بالی طلوع میکند. این جزیره کوچک و سرسبز اندونزی یکی از اماکن اکو گردشگری بسیار جذاب جهان و قاره آسیا است که در هر زمانی از سال تعداد بسیار زیادی گردشگر به آن سفر میکنند.

جغرافیا بالی

مختصات آن ۸° ۲۵′ ۲۳″ جنوبی و ۱۱۵° ۱۴′ ۵۵″ شرقی است. جزیرهٔ بالی جزو یک رشته‌جزایر است که جزیرهٔ جاوه در غرب آن و جزیرهٔ لومبوک در شرق آن قرار گرفته‌است. جزیره بالی از نظر جغرافیائی محل تلاقی دو اقیانوس هند و آرام محسوب می گردد. این دو اقیانوس در محلی به نام دروازه اقیانوس به هم می پیوندند.جزیره بالی دارای مساحت ۵۶۲۰ کیلومتر مربع است که از لحاظ کشاورزی خاک آن حاصلخیز بوده و در شمال و جنوب کوه های مرکزی آن مردم به کاشت برنج مشغول هستند.

تصویری زیبا از طبیعت جزیره بالی
تصویری زیبا از طبیعت جزیره بالی

 

این جزیره همچنین دارای کوه های اتشفشانی است که برخی فعال بوده و مشهورترین آنها گودانگ است که به مادر کوه ها معروف است.بزرگترین شهر این جزیره که مرکز آن نیز می باشد دنپازار نام دارد که حدو چهارصد هزار نفر جمعیت دارد. جزیره بالی در موقعیتی قرار گرفته که جاوه بزرگترین جزیره اندونزی در سمت غرب و لومبوک در شزق آن قرار گرفته است.

آب و هوای بالی

آب و هوای بالی استوایی بوده که مانند سایر مناطق استوایی تغییرات آب و هوا در آن بسیار اندک است و در کل طول سال دمای آن بین ۲۰ درجه در شب تا ۳۳ درجه در روز تغییر میکند البته بین ماه های دسامبر تا پایان مارس هوا گرمتر بوده و روبت بیشتر است ولی از ماه ژوئن تا سپتامبر که زمستان بالی است بادهای سرئ از سمت اقیانوس ارام شروع به وزش میکند که باعث میشود دمای هوا ختک تر باشد که طبیعتاً باید تورسیت پذیرتر باشد. هنرهای گوناگون همچون رقص، تندیسگری، نگارگری، چرمگری، فلزکاری و بویژه موسیقی سبک گامِلان در این جزیره در سطح بسیار بالایی قرار دارند.

طبیعت زیبای بالی
طبیعت زیبای بالی

بهترین زمان برای سفر به بالی و تور بالی

بالی دو فصل متمایز دارد؛ یکی فصل خشک از می تا سپتامبر و دیگری فصل مرطوب از اکتبر تا آوریل. حتی در فصل‌های بارانی، در این بهشت استوایی، ساعات زیادی از روز، آفتابی است.ماه‌های ژوئن، جولای و مه بهترین ماه‌های سال از نظر آب و هوا برای سفر به بالی است. ولی با توجه به اهداف شما از سفر و جاذبه‌ها و تفریحاتی که به دنبال آن هستید، این زمان می‌تواند متغیر باشد.

تصویری از تفریحات جزیره بالی
تصویری از تفریحات جزیره بالی

در فصل خشک سال یعنی از ماه مه تا اکتبر، بخش غربی شبه جزیره، بهترین امواج دنیا را برای موج‌سواری دارد. بهترین کار این است که بعد از تعیین زمان سفر، آب و هوای بالی را در زمان مورد نظرتان در نظر بگیرید و وسایل لازم را متناسب با فصل، همراه ببرید.

فاصله بالی تا تهران

فواصل هوایی این جزیره تا جاکارتا حدود ۲ ساعت و تا تهران با محاسبه توقف بین پروازی در شهرهای دوحه ، کوالالامپور ویا سنگاپور حدود ۱۵ ساعت می باشد.

در تور بالی از کجا دیدن کنیم؟

بالی یکی از جذاب‌ترین جزایر توریستی در دنیا است. با هر سلیقه‌ای که با تور بالی به بالی سفر کنید، از جاذبه‌های آن لذت خواهید برد. بالی پر از عطر و رنگ است. غرفه‌های فروش غذاهای خیابانی و میوه‌های استوایی، در خیابان‌ها توجه مسافران را جلب می‌کند. موسیقی سنتی در بازارچه‌ها نواخته می‌شود. در کنار شلوغی و همهمه‌ی مناطق توریستی، طبیعت بالی هم بکر و آرام و بی‌نظیر است. کوهستان‌های جنگلی، کوه‌های آتش‌فشانی و آبشارهای دیدنی در گوشه و کنار بالی، گردشگران را به سوی خود می‌خواند.دوچرخه‌سواران از مسیرهای سرسبز به مزارع پلکانی برنج می‌روند و از روستاهای زیبا و اهالی مهمان‌نواز آنها دیدن می‌کنند.

جاذبه های بالی
جاذبه های بالی

جاذبه‌های مذهبی و معابد گوناگون، حال و هوای دیگری به سفر شما می‌دهند. در مجموع هر آنچه که از یک سفر خارجی به یادماندنی در انتظار دارید، در سفر به بالی تجربه خواهید کرد. در ادامه با مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری بالی آشنا می‌شویم.

از جمله جاذبه های بالی :

تصویری از جنگل میمون یوبود در تور بالی
تصویری از جنگل میمون یوبود

 

 • جنگل میمون یوبود
 • معبد اولوواتو (Uluwatu)
 • کوه باتور (Mount Batur)
 • مزارع پلکانی برنج
 • معبد تانا لوط (Pura Tanah Lot)
 • پارک آبی واتروبوم (Waterbom)
 • معبد اولون دانو براتان (Ulun Danu Bratan)
 • ساحل کوتا (Kuta)
 • جزایر Nusa
 • دره‌ی Sidemen
 • آبشار Sekumpul
 • معبد تیرتا امپول (Tirta Empul Temple)

چه تفریحاتی در تور بالی داشته باشیم؟

از جمله تفریحات بالی عبارت اند از :

تصویری از تفریحات بالی;
تصویری از تفریحات بالی;

 

 • موج سواری
 • غواصی
 • کایتینگ (کایت سواری)
 • ماشین باگی و موتورسیکلت سواری
 • واتربوم بالی
 • رفتینگ (قایق سواری در آبهای خروشان)
 • راه رفتن در زیر دریا
 • ماشین باگی و موتورسیکلت سواری
 • پینت بال
 • رفتینگ
 • پاراسیلینگ یا چتربازی
 • بازدید از طبیعت زیبای بالی

چه غذاهایی در تور بالی بخوریم؟

مشخصه‌ی آشپزی در بالی، استفاده‌ی فراوان و متنوع از انواع ادویه‌جات، سبزی‌های تازه، گوشت و ماهی است. علاوه بر قبایل محلی اندونزی، کشورهای همسایه هم تاثیری انکارناپذیر بر آشپزی این منطقه دارند. بخش زیادی از جمعیت اندونزی، هندو هستند و همین مسئله باعث شده که رژیم غذایی متمایزی نسبت به سایر مناطق داشته باشند.

غذا های بالی;
غذا های بالی;

فستیوال‌ها و مراسم مذهبی هندوها، غذاهای خاص و بسیار متنوعی دارد که بخش مهمی از فرهنگ غذایی این منطقه را تشکیل می‌دهند.برنج، یکی از مهم‌ترین غلاتی است که در رژیم غذایی بالی استفاده می‌شود. از دیگر مواد غذایی اصلی در آشپزی بالی می‌توان به سبزیجات تازه، انواع میوه‌های استوایی، غذاهای دریایی، مرغ و ماهی و گوشت قرمز اشاره کرد. بیشتر هندوها گوشت قرمز نمی‌خورند یا به ندرت مصرف می‌کنند. علاوه بر غذاهای سنتی و متنوع، رژیم غذایی این منطقه از نظر انواع کیک و دسر هم تنوع دارد و عاشقان شیرینی‌جات و دسرهای رنگارنگ در بالی ناامید نمی‌شوند.از جمله غذاهای بالی که در تور بالی میتوانید امتحان کنید میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساتای (satay)
 • لاوار (Lawar)
 • غذای دریایی جیمباران (Jimbaran)
 • ناسی آیام (Nasi Ayam) و ناسی کامپور (Nasi Campur)
 • غذای دریایی جیمباران (Jimbaran)
 • کیک‌ها و دسرهای سنتی
 • ببک (Bebek) و آیام بتوتو (Ayam Betutu)
 • کیک‌ها و دسرهای سنتی

در تور بالی کجا غذا بخوریم؟

رستوران های بالی;
رستوران های بالی;
 • رستوران کوبو (Kubu Restaurant Bali)
 • رستوران بلانکو (Blanco par Mandif) در محله‌ی اوبود
 • رستورانی در کنار لِجیان (The Legian Bali)
 • رستورانی در کنار لِجیان (The Legian Bali)
 • رستوران کوکا (Cuca)
 • رستوران لوکاوُر (Locavore)
 • رستوران آتش (FIRE at W Bali)
 • رستوران CasCades

در تور بالی از کجا خرید کنیم؟

با وجود اینکه بسیاری افراد در سفر به بالی و در تور بالی کمتر به خرید فکر می‌کنند و بیشتر به دنبال تفریحات ساحلی هستند، این جزیره‌ی زیبا، موقعیت‌های زیادی برای خرید سوغات و محصولات مختلف دارد.

مراکز خرید بالی
مراکز خرید بالی

هر سلیقه‌ای که داشته باشید و هر چقدر که محدودیت مالی داشته باشید، در بالی می‌توانید محصولات مورد نظر خود را برای خرید پیدا کنید؛از جمله مراکز خرید میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اوبد
 • جیمباران
 • سانور بیچ
 • کوتا بیچ
 • بالی گالریا
 • ماتاهاری
 • دیسکاوری
 • لوته مارت، ماکرو سابق
 • لی بی پلازا
 • رابینسونز
 • کر فور

هزینه‌ی غذا در تور بالی چطور است؟

غذاهای محلی بسیار ارزان است و معمولا غذاهای خیابانی کمتر از ۱۰ هزار روپیه قیمت دارند. یک وعده غذای اصلی حدود ۱۵ هزار روپیه است. غذاهای غربی کمی گران‌تر است اما با هم مقرون‌به‌صرفه است و حدود ۱۲۵ هزار روپیه قیمت دارد. فست فودها حدودا ۶۰ هزار روپیه تمام می‌شوند. یک بطری آب کمتر از ۵ هزار روپیه قیمت دارد. اگر تصمیم دارید که خودتان آشپزی کنید، هزینه‌ی خرید مواد غذایی مورد نیاز برای یک هفته بین ۲۷۵ هزار تا ۴۰۰ هزار روپیه است. سعی کنید مواد غذایی محلی بخرید چون محصولات غذایی وارداتی قیمت‌های بالایی دارند.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی در جزیره بالی

حمل و نقل عمومی در بالی و نواحی اطراف آن بسیار ارزان است. با ۶۵ هزار روپیه می‌توانید تاکسی بگیرید و مینی‌ون‌ها در سراسر بالی حدود ۲۰۰ هزار روپیه هزینه دارند. بیشتر پروازها از مبدا بالی به کشورهای آسیایی و استرالیا حدودا یک میلیون روپیه قیمت دارند. همچنین می توانید دوچرخه کرایه کنید که هزینه‌ی روزانه‌ی آن حدودا ۶۰ هزار روپیه است.

پر بازدیدترین اماکن گردشگری در تور بالی

بعضی ها می گویند بالی خیلی توریستی است و برخی دیگر می گویند که در این سفر تجربه های زیادی بدست آورده اند. با گذشت زمان جزیره بالی بسیار توسعه یافته است، به همین دلیل است که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

معبد Pura Ulun Danu Bratan

معبد Pura Ulun Danu Bratan یکی از معبدهای بالی است که در تور بالی بسیار مورد بازدید قرار می گیرد. بر روی صخره ای سنگی، به آرامی در لبه ی دریاچه واقع شده است. ساختار زیبای این دریاچه زمانی که بر روی دریاچه ی شفاف انعکاس می یابد، دو برابر می شود.

تصویری از معبد پورا یولون دانو
تصویری از معبد پورا یولون دانو

دلفین ها در Lovina

Lovina یکی از بهترین جزیره های بالی برای مشاهده ی دلفین ها می باشد. ساحل معمولا بدلیل تجمع گردشگران تور بالی برای تماشای دلفین ها همیشه شلوغ است. از دیگر زیبایی های این ساحل، مسیر پیاده روی، کافه ها و موسیقی زنده است.

تصویری از رقص دلفین ها در بالی
تصویری از رقص دلفین ها در بالی

مزرعه ی قهوه در Pulina

منطقه ی برداشت انبوه قهوه که در انتها می توانید یک فنجان قهوی ناب را مشرف به مزرعه ای زیبا بنوشید. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که عاشق قهوه اید، پس در تور بالی،بالی را بدون بازدید از این مزارع ترک نکنید.

تصویری از مزرعه قهوه بالی
تصویری از مزرعه قهوه بالی

منطقه Ubud

رفتن به این مکان را هنگام سفر به بالی هرگز از دست ندهید. Ubud قلب بالی است که تنوع فرهنگی، طبیعت، معابد، موزه ها، برنج و باغ ها را نمی توان نادیده گرفت. می توانید با یک دوچرخه طبیعت زیبای این منطقه را ببنید و یا با قایق سواری به ماجراجویی بپردازید.

تصویری از منطقه یوبود در بالی
تصویری از منطقه یوبود در بالی

در تور بالی چطور خانواده خود را سرگرم کنیم؟

اگر شما در حال برنامه ریزی برای سفر به بالی همراه خانواده هستید، چیزهای زیادی هست که باید به آن توجه کنید. آخرین هشدارهای مسافرتی، دریافت واکسن مورد نیاز و همچنین بیمه ی مسافرتی مناسب از مواردی است که حتما باید در نظر بگیرید. بعد از این موارد، سرگرم نگه داشتن کودکان در را باید در نظر بگیرید.

ماجراجویی در باغ گیاه شناسی

یکی از ماجراجویی های جالب برای کودکان،گشت و گذار در باغ گیاه شناسی بالی است. این باغ برای تمامی سنین می تواند مناسب و پر از تجربه باشد. در این باغ گیاهان و حیواناتی را خواهید دید که تا به حال در جایی دیگر ندیده اید.

تصویری از گردشگران در باغ گیاه شناسی بالی
تصویری از گردشگران در باغ گیاه شناسی بالی

بازدید از پارک پرندگان بالی

پارک پرندگان بالی، خانه ی بیش از ۲۵۰ گونه پرنده است.در این پارک از پرندگان در حال انقراض به خوبی محافظت می شود. گذشته از تماشا و یادگیری در مورد انواع مختلف پرندگان،کودکان از زیست گاه طبیعی و شبیه سازی شده برای پرندگان،لذت خواند برد.

تصویری از یک گردشگری در باغ پرندگان بالی
تصویری از یک گردشگری در باغ پرندگان بالی

بازدیداز دلفین ها

تماشای دلفین ها در ساحل Lovina ، زیستگاه طبیعی خود،نه تنها برای شما بلکه برای کودکان نیز تجربه ای خوب و فراموش نشدنی خواهد بود. این ساحل به دلیل آب روانی که دارد بهترین مکان برای دیدن بازی دلفین ها می باشد.

تصویری از رقص دلفین ها در بالی
تصویری از رقص دلفین ها در بالی

بازدید از یک مزرعه کاکائو

مزارع قهوه و کاکائو متعددی در بالی وجود دارد.کودکان در مزرعه کاکائو می توانند فرایند کاشت و پرورش دانه ی کاکائو را ببینند. این بازدید در تور بالی نه تنها سرگرم کننده، بلکه آموزشی نیز هست.حتی در برخی از تورها می توان کاکائو ها را تست هم کرد.

تصویری از مزرعه کاکائو در بالی
تصویری از مزرعه کاکائو در بالی

غواصی

جزیره ی Menjangan یکی از بهترین مکانها برای غواصی کودکان است. این جزیره بخشی از پارک ملی غرب بالی است. دیدن ماهی های رنگارنگ، لاک پشت های غول پیکر و مرجانها می تواند کودکان را بسیار هیجان زده کند و تجربه ی عالی برای آنان باشد.

غواصی در بالی
غواصی در بالی

پارک پروانه ی بالی

اگر به دنبال یک فعالیت خانوادگی پر شور و هیجان هستید، بعد از قایق سواری و غواصی،پیشنهاد ما این است که در یک صبح دل انگیز سری هم به پارک پروانه های بالی بزنید. این باغ دوست داشتنی گرمسیری صدها پروانه ی رنگارنگ و همچنین تعدادی از حشرات جالب را در خود جای داده است.

تصویری از پروانه ها در باغ پروانه های بالی
تصویری از پروانه ها در باغ پروانه های بالی

چیدن توت فرنگی

یکی دیگر از مکانهایی که در تور بالی می توانید صبح و یا بعد از ظهری پر از آرامش را در آن بگذرانید،مزارع توت فرنگی بالی است. شما می توانید همراه با یک تور به این مزارع سرسبز توف فرنگی بروید و توت فرنگی های آبدار بچینید.

تصویری از مزعه توت فرنگی در بالی
تصویری از مزعه توت فرنگی در بالی

امیدواریم که با تور بالی سفر خوبی به جزیره زیبای بالی داشته باشید.

منابع

allindonesiatravel

نظرات بسته شده است.

سوالی دارید؟