Ultimate magazine theme for WordPress.

حمام رومی سیده آنتالیا کجاست و چطور به حمام سیده آنتالیا برویم؟

حمام رومی سیده آنتالیا

ترکیه با پیشینه ای غنی و قدمتی هزاران ساله ، بناهای تاریخی متعددی را در بخشهای خود جای داده که بسیار دیدنی هستند .آنتالیا نیز به عنوان یکی از برترین مقاصد توریستی ترکیه علاوه بر تفریحات مهیج دارای سایت های باستانی فوق العاده ای است که بازدید از آن ها می تواند برای اکثر گردشگران تور آنتالیا خوشایند باشد . حمام رومی آنتالیا (Roman baths Antalia) یکی از این جاذبه ها میباشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.


معرفی حمام رومی سیده آنتالیا

حمام رومی سیده آنتالیا که در منطقه باستانی سیده (Side) در نزدیکی شهر آنتالیا قرارگرفته است در حال حاضر به موزه باستان ‌شناسی تبدیل‌شده است و بهترین آثار باستان‌شناسی در آن گرداوری می‌شوند. ساحل سیده یک ساحل ماسه‌ای، مجاور دریای مدیترانه است که با انبوهی از درختان کاج احاطه‌شده است. این حمام به خاطر موقعیت مکانی بسیار خوبی که دارد و همچینی به دلیل داشتن فضایی آرامش‌بخش و محیطی مناسب طرفداران بسیاری در آنتالیا پیداکرده است.

حمام رومی های سیده آنتالیا
حمام رومی های سیده

حمام رومی دیگری نیز در شهر باستانی پرگه وجود دارد که نباید با این حمام سیده اشتباه گرفته شود. این حمام باستانی پشت بنای یادبود سپتیوس سوروس قرار دارد و یک ورودی تاریخی با ۸ ستون دارد که امروزه برخی از ستون‌های مرمری آن بازسازی‌شده‌اند.

جاذبه های اطراف حمام رومی سیده آنتالیا

معبد آپولو، آمفی‌تئاتر یونانیان، سواحل مدیترانه، رودخانه ‌ی ماناوگات

تاریخچه حمام رومی سیده آنتالیا

حمام رومی آنتالیا به دو دلیل حائز اهمیت است، اول اینکه مجموعه‌ای ارزشمند از آثار کشف‌شده (مجسمه‌ها و تابوت‌ها) درنتیجه‌ی اکتشافات باستان‌شناسان در اواسط قرن بیستم دارد. دوم اینکه حمام رومی متعلق به قرن ۵ میلادی و دوران حکومت رومی‌ها را در خود جای‌داده است.پس از اتمام مطالعات باستان‌شناسی و از سال ۱۹۶۲ میلادی حمام باشکوه رومی به‌عنوان موزه باستان‌شناسی شروع به کارکرد.

تصویری از حمام رومی سیده آنتالیا
نمایی حمام رومی های سیده
بهترین زمان برای سفر و بازدید از حمام رومی سیده آنتالیا

ترکیه را کوه ‌های بلند و دریاهای آزاد احاطه‌کرده اند و آب‌وهوای متنوعی دارد. مناطق شمالی ترکیه آب‌وهوای اقیانوسی دارد درحالی‌که مناطق جنوبی آن آب‌ و هوای معتدل مدیترانه‌ای دارند. آب‌وهوای حاکم در مناطق داخلی نسبتاً خشک و قاره‌ای است. می‌توان گفت زمان مناسب سفر به مناطق جنوبی ترکیه فصل تابستان و زمان مناسب برای مناطق مرکزی و شمالی فصل زمستان است.

تصویری از شهر سیده
شهره سیده

آب‌وهوای آنتالیا مانند تمام سواحل مدیترانه معتدل و دل‌چسب است و در فصل‌های مختلف تغییرات کمی دارد. به همین خاطر لازم نیست نگران گرما یا سرمای هوا باشید. هرچند بهترین زمان سفر به آنتالیا و سیده فصلی غیر از زمستان است، یا بهتر است بگوییم فصل بهار و تابستان است.

ساعت بازدید از حمام رومی سیده آنتالیا

این مجموعه همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۶:۴۰ به روی عموم باز است.

چطور به حمام رومی آنتالیا سیده برویم؟

  • با حمل‌ونقل عمومی: اگر مایل هستید خودتان به ساحل سیده سفر کنید استفاده از اتوبوس، بهترین و راحت‌ترین راه دسترسی به آنجاست. در طول روز و در ساعت‌های مختلف اتوبوس‌های بسیاری از آنتالیا راهی سیده می‌شوند و ازاین‌جهت نباید نگرانی‌ای به دل راه بدهید. همچنین می‌توانید با تورهای یک‌روزه همراه شوید. انتخاب با شماست.
  • با خودروی شخصی: در صورت تمایل می‌توانید ماشین نیز کرایه کنید و از آنتالیا به سمت ساحل سیده در بزرگراه D400 برانید تا به ماناوگات و سیده برسید. در کل مسیری در حدود ۶۵ کیلومتر را از آنتالیا سیده باید رانندگی کنید.

آدرس حمام رومی سیده آنتالیا

موزه ‌ی سیده در شهر ساحلی سیده در نزدیکی خلیج سلیمیه در خیابان لیمان واقع‌شده است. نشانی: ترکیه، آنتالیا، ماناوگات، سیده
رستوران های اطراف حمام رومی سیده آنتالیا
در شهر سیده رستوران ‌های اکاکباسی، رستوران پرادایس (پردیس) و رستوران گل در دسترس از شما هستند.

منبع : بادساگروپ – کافه گردش

نظرات بسته شده است.

سوالی دارید؟