Ultimate magazine theme for WordPress.

مجسمه مادر گرجستان | چطور به بازدید از مجسمه مادر گرجستان برویم؟

مجسمه مادر گرجستان

یکی دیگر از جاهای دیدنی گرجستان ،مجسمه مادر یا کارتلیس ددا نام دارد .مجسمه مادر گرجستان یک مجسمه و بنای زیبا و سمبلی بر فراز تپه های سولالاکی شهر تفلیس پایتخت گرجستان است و تقریبا از تمام زوایای شهر تفلیس قابل دیدن است. .ساخت مجسمه مادر تفلیس در سال ۱۹۵۸ میلادی و به مناسبت هزار و پانصد سالگی تفلیس، توسط مجسمه ساز گرجی ” الگوجا آماشوکلی ” انجام شد. مجسمه مادر گرجستان ۲۰ متر ارتفاع دارد و از آلومینیوم ساخته شده است.

تصویر زیبا از مجسمه مادر گرجستان;
تصویر زیبا از مجسمه مادر

این مجسمه شبیه مجسمه مادر ارمنستان میباشد. این مجسمه برگرفته از یک بانویی گرجی با لباس محلی ساخته شده که در دست راست او شمشیری به معنی سلحشوری و مقابله با تهدید های دشمنان و در دست چپ ، کاسه برای پذیرایی از کسانی که با دوستی وارد گرجستان می شوند، میباشد. اکثر کشورهای شوروی سابق مثل ارمنستان و گرجستان این مجسمه را دارند.

جاذبه های اطراف مجسمه مادر گرجستان

کشور گرجستان مملو از اماکن دیدنی است و تفلیس یک شهر بسیار پربازدید از نظر گردشگران می باشد به شما پیشنهاد می کنیم در سفر به گرجستان با تور گرجستان از دیگر دیدنی ها گرجستان هم دیدن نمایید.از جمله این جاذبه ها:

  • قلعه ناریکالا
  • باغ ملی گیاه شناسی گرجستان
  • پارک ریکه تفلیس
  • رودخانه متکواری

بهترین زمان برای بازدید از مجسمه مادر گرجستان

از آن جا که تابستان های تفلیس گرم تر از اوقات دیگر سال و زمستان ها سردتر از دیگر روز هاست، بهار و پاییز اوقات مناسبی برای سفر به تفلیس محسوب می شوند. در طی این دو فصل هوا معتدل است و بارندگی دلپذیری در جریان است. به هر حال انتخاب بهترین فصل سفر کمی دشوار است، چرا که گرم ترین روزهای تابستانی تفلیس، بسیار با آب و هوای گرم تابستانی ایران متفاوت است. بنابراین زمان مناسب سفر به سلیقه شما بر می گردد و چه بسا که در روزهای سرد زمستانی نیز اوقات خوشی را در تفلیس تجربه کنید.

تصویری از مجسمه مادر گرجستان
تصویری از مجسمه مادر

چطور به بازدید از مجسمه مادر گرجستان برویم؟

  • مجسمه مادر تفلیس از سه مسیر قابل دسترس است. در صورتی که اتومبیل در اختیار دارید میتوانید با پیمودن خیابان سولولاکی به این مجسمه زیبا برسید.
  • در صورتی که پیاده هستید، از کنار حمام گوگرد و با طی یک مسیر پلکانی،مادر گرجستان را که قابل مشاهده است، خواهید یافت.
  • جدیدترین مسیر را نیز میتوانید انتخاب کنید، با تله کابین میتوانید از میدان اروپا سوار شوید و در کنار مجسمه مادر گرجستان پیاده شوید.

آدرس مجسمه مادر گرجستان

گرجستان، تفلیس، در بالای تپه سولولکی، مجسمه مادر گرجستان (کارتلیس ددا)

منبع : بادساگروپ

نظرات بسته شده است.

سوالی دارید؟