Ultimate magazine theme for WordPress.

پورت دیکسون | به منطقه ای بکر و بینظیر در کشور مالزی سفر کنید

پورت دیکسون

پورت دیکسون مقصد سیاحتی مناسبی است برای کسانی که مایل اند تعطیلات آخر هفته را به دور از هیاهوی شهر و مشغله های روزمره در مکانی آرام با ساحلی زیبا و پاکیزه با امکانات اقامتی مناسب بگذرانند.


معرفی پورت دیکسون

پورت دیکسون (به انگلیسی : Port Dickson ) یک عوارض جغرافیایی در مالزی است که در نگاری سمبیلان واقع شده‌ است. نگاری سمبیلان یکی از ۱۳ ایالت کشور مالزی است. استان نگری سمبیلان در غرب مالزی پنینسولار و در ۵۰ کیلومتری جنوب کوآلالامپور میباشد. مرکز این استان، شهر سرمبان (Seremban) است که به بسیاری از مناطق دیدنی و مکان‌های تاریخی و سواحل زیبای آن دسترسی دارد.

نمایی زیبا از پورت دیکسون
نمایی زیبا از پورت

پورت دیکسون نزدیک ترین منطقه تفریحی و ساحلی به کولالامپور است که از جذابیت های فراونی برخور دار میباشد. پورت فقط یک ساحل نیست،بلکه یک خط ساحلی ۱۸ کیلومتری میباشد که تعداد زیادی ساحل داد که تعدادی از آنها بسیار زیبا و دیدنی هستند.

آشنایی با سواحل پورت دیکسون

ساحل پنتای تانجونگ گموک (pntai Tanjung Gemok )

ساحل پنتای تانجونگ به دلیل ساحل تفریحی درخشان که دارد به ساحل درخشان معروف است.این ساحل تنها ساحل است که در شمال بندر پورت دیکسون و مرکز شهر قرار گرفته، با اینکه در نزدیکی این ساحل نیروگاه و بندر قرار وجود دارد، این ساحل دارای فضایی بسیار آرام و خواب آلود است. این ساحل محل تخم گذاری لاک پشت ها میباشد به همین دلیل بحش از ساحل را با فنس ها مسدود کرده اند.

تصویر زیبا از ساحل پورت دیکسون
تصویر زیبا از ساحل پورت
ساحل هتل کاستاریکا و لی پاریس

ساحل کوچکی مقابل آپارتمان کاستاریکا و هتل لی پاریس در نزدیکی مرکز شهر واقع شده است.شن های این ساحل نارنجی رنگ و دارای کمی سنگ های ریز و درشت است. کسی در این محل شنا نمی کند و ماهی گیران برای این امر جای مخصوصی را فراهم کرده اند. این ساحل به جز امکاناتی که هتل ارائه میدهد امکانت دیگری ندارد.اگر به دنبال ساحلی باتفریحات و امکانات گوناگون هستید باید دنبال جای دیگری باشید.

ساحل کنار جاده باتو ۱ (Batu 1)

این محوطه باز ساحلی مکان های مشخصی برای پاک خودرو دارد اما مامورهایی در آنجا وجود دارد که مدام میگویند که شنا ممنوع است! در این محل ساختمان های نیمه کار زیادی دیده می شود که پروژه ساخت آن ها متوقف شده است، این برج های نیمه کاره کمی نمای غیر جذاب به ساحل داده است. این ساحل برای زوج های جوان مناسب است آن ها می توانند در گوشه ای، غروب خورشید را تماشا کنند و غذاهای دریایی میل کنند.

ساحل زیبا پورت دیکسون

در پورت دیکسون چه غذایی بخوریم؟

غذا بندر پورت دیکسون به غذاهای دریایی اش معروف است. ماهی سرخ شده با سس نارگیل و فلفل قرمز فوق العاده تند یکی از از گزینه های لذیذی است که پیش روی دارید. از جمله رستوران های خوب منطقه رستوران Weng Yin Seafood Village، رستوران ابوبکر (Abu Bakar) و کافه بار El Cactus Mexican است.

رستوران ساحل پورت دیکسون
رستوران ساحل پورت

موقعیت مکانی پورت دیکسون

این مکان در ۹۰ کیلومتری و ۱ ساعتی کولالامپور واقع شده است. برای رسیدن به پورت دیکسون پس از خروج از جنوب کوالالامپور باید در بزرگراه شمال به جنوب ( Lebuhraya Utara – Selatan) برانید و بعد از طی این مسافت از مناظر زیبای پورت دیدن کنید.

امیدواریم که این مطلب در سفر به کشور مالزی برای شما مفید واقع شود.

خواهشمندیم در صورتیکه قصد سفر به کشور مالزی را دارید،برای رزررو تور مالزی با ما در تماس باشید.

منبع : توریست می – مالزی تراول – بادساگروپ

نظرات بسته شده است.

سوالی دارید؟