Ultimate magazine theme for WordPress.

بندرگاه قدیمی آنتالیا | با بندرگاهی زیبا و قدیمی در قلب شهر آنتالیا آشنا شوید

بندرگاه قدیمی آنتالیا

شهر آنتالیا پیشرفت چشمگیری در مدت زمان بسیار کم داشته و توانسته است رکورد سریع ترین رشد شهری در ترکیه را به خود اختصاص دهد.بندر قدیمی آنتالیا در فرو رفتگی یک صخره، در قلب آنتالیا و منطقه کاله ایچی واقع شده است، یکی از دلایل اصلی شکل گیری شهر آنتالیا Antalya موقعیت خوب این بندرگاه بوده است. موقعیت جغرافیایی بندر در آسیای صغیر در دریای مدیترانه واقع شده است.


پیشینه بندرگاه قدیمی آنتالیا

در زمانی که رومیان بر اینجا پادشاهی می‌کردند، توجه ویژه ای به این منطقه داشتند و امکانات بیشماری را به بندرگاه اضافه نموده اند. البته در زمان سلجوقیان نیز باتوجه به موج بسیار زیاد آب که به سمت ساحل می آمد، موج شکن عظیمی ساخته شد تا از ورود آب بسیار زیاد به داخل شهر جلوگیری کند.

نمایی زیبا از بندرگاه قدیمی آنتالیا
نمایی زیبا از بندر گاه قدیمی آنتالیا;

آنچه که دست نوشته ها مشخص کرده است، بندر قدیمی آنتالیا جزو یکی از بندرگاه های مهم در قرون ۲ تا ۲۰ میلادی (باعث رونق و تجارت در آنتالیا و مناطق اطراف آن بوده) به حساب می‌آمده است. با گذشت زمان، تعداد کشتی هایی باربری که در اینجا لنگر می‌انداختند کمتر شده است ولی هنوز هم شما می‌توانید تعداد بسیار زیادی از قایق های خصوصی که در حال گرفتن ماهی از آب هستند را ببینید و یا قایق های تفریحی که در امتداد ساحل حرکت می‌کنند را مشاهده نمایید.

جاذبه های اطراف بندرگاه قدیمی آنتالیا

از مکان های توریستی اطراف این بندر می توان به مناره ییولی ، کسیک مناره ، دروازه هادریان ،کالیچی و… اشاره نمود.برای بازدید از هرکدام از این جاذبه های نیاز به ساعت ها زمان دارید.

امکانات بندرگاه قدیمی آنتالیا

در حال حاضر نیز این بندرگاه آنتالیا در قلب شهر آنتالیا، در منطقه کالیچی Kaleiçi، قرار دارد.در این بندرگاه تعداد بیشماری رستوران و کافه وبار وجود دارد که فضایی بسیار آرام و در عین حال پرجنب و جوش را بوجود آورده است. امروزه این بندرگاه به یک مکان توریستی و تفریحی تبدیل شده که سالانه توریست های زیادی از مناطق مختلف جهان را به خود جذب می کند، این بندرگاه مملو از قایق های ماهیگیری و تفریحی است که توسط گردشگران تور آنتالیا کرایه می شوند.

منبع
Aftabtravel
Golfamsafar

نظرات بسته شده است.

سوالی دارید؟