Ultimate magazine theme for WordPress.

تور ارزان ارمنستان

0

تور ارمنستان

ما سعی داریم تا قیمت تور ارزان ارمنستان بصورت زمینی و هوایی را از شهر های مختلف نظیرتور ارمنستان از شیراز،تور ارمنستان از مشهد،تور ارمنستان از اصفهان و … ارائه دهیم.

 

مدارک لازم:

پاسپورت با اعتبار ۶ ماه از تاریخ سفر. 

برای سفر به ارمنستان، پایتخت هنر چه اطلاعاتی نیاز دارید؟ مکان‌هایی که در این کشور باید دید کدامند؟ چه فستیوال‌ها و جشن‌هایی در ارمنستان برگزار می‌شود؟ این مطلب به سوالات شما پاسخ می‌دهد.

چه تفریحاتی در ارمنستان داشته باشیم؟

موسیقی ارمنستان

بسیاری این کشور را با موسیقی‌اش خصوصا ساز دودوک می‌شناسند و از شنیدن صدای این ساز لذت می‌برند؛ در واقع هنر ارمنستان نکته‌ی برجسته‌ی این کشور است و معماری این کشور هم از این قاعده مستثنا نیست.

میدان پیروزی (هراپاراک )

هنگام ورود به ارمنستان در ایروان یکی از جاهایی که به دیدن آن خواهید رفت میدان پیروزی است،اگر با تور ارمنستان در تابستان سفر کردید، شب‌هایتان در این میدان با فواره ها،نورپردازی،موسیقی و یک فنجان قهوه خاطره انگیز خواهد بود.

البته جشن ها و کنسرت های زیادی در این میدان برگزار می‌شود و با توجه به تاریخ سفرتان بررسی کنید و از هیجان جشن‌های این میدان لذت ببرید.البته مجسمه ی مادر که به جای مجسمه لنین ساخته شده است توجه شما را جلب خواهد کرد.

کاسکاد یا هزار پله ارمنستان

در تور ارمنستان جاهایی که در طول روز می‌توانید به دیدن آن‌ها بروید کاسکاد یا هزار پله ، در خیابان موسکویان است، در این محوطه پله‌ها را که بالا می‌روید می‌توانید در توقف‌گاه‌ها از موزه دیدن کنید و از بالای این پله‌ها دید خوبی به ایروان داشته باشید.

ساختمان اپرای ایروان

از کاسکاد که به سمت جنوب و میدان فرانسه بروید ،به ساختمان اپرای ایروان می رسید. علاوه بر همین سالن اپرا در کافه‌های نزدیک هم می‌توانید کمی بنشینید واز نوشیدنی های ارمنی لذت ببرید.

موزه تاریخ (موزه ماتناداران)

با رفتن به موزه تاریخ که در نزدیکی میدان جمهوری قراردارد و همچنین موزه باستان شناسی اربونی کمی بیشتر درباره تاریخ این کشور اطلاعات کسب خواهید کرد.

خرید و گردش در خیابان آبوویان

به خیابان آبوویان که می‌روید با جیب پر از پول بروید چراکه می‌توانید انواع و اقسام خریدها را از برندهای اروپایی گرفته تا یکشنبه‌بازار ورنی‌ساژ که پر از عتیقه و کارهای دست محلی مانند قهوه‌جوش، تخته‌نرد و قالی‌ است داشته باشید.

چه غذاهای بخوریم؟

زمان استراحتتان را اگر در رستوران‌ها می‌گذرانید پیشنهاد می‌شود چالاقاش و آجاراکان را سفارش دهید که از غذاهای ارمنی است، اگر این غذاها باب میل شما نیستند خیالتان راحت باشد چراکه در ایروان انواع کباب‌های ایرانی، قفقازی و گرجی را می‌توانید بخورید.

کلیساهای سنگی :

انواع کلیساهای سنگی بزرگ و زیبا را از دوران مختلف در ارمنستان می‌بینیم! معروف‌ترین آن‌ها کلیسای اچمیادزین در شهری به همین اسم که می‌توان گفت قطب مذهبی ارمنستان به شمار می‌آید. بنای سنگی اچمیادزینِ قدیمی را تیرداد سوم به جای ساختمان چوبی آن بنا کرد. این کلیسا رسما «واغارشاپات» خوانده می‌شود و زمانی که ارمنستان بخشی از ایران بود آن را «اوچ کلیسا» می‌گفتند.

نکته‌ی قابل توجه در معماری این کلیسا، عدم استفاده از ساروج [از مصالح ساختمانی در گذشته] است و با توجه به کوهستانی بودن منطقه، اچمیادزین از سنگ بنا شده است. در معماری داخلی بنا، نقاشی‌های زیبا توجه شما را جلب خواهد کرد، در این کلیسا که می‌روید حتما سقف را نگاه کنید تا اوج هنر نقاشی و ترکیب رنگ شما را مبهوت کند.

گشت خارج از ایروان:

در سفرتان به ایروان یک روز از صبح را به گشت خارج از ایروان بپردازید!

معبد گارنی :

در تور ارمنستان از ایروان حدود سی کیلومتر به سمت شرق بروید تا به محلی به نام معبد گارنی برسید، گفته می‌شود معبد گارنی مهرابه‌ای برای نیایش خورشید بوده و از آیین مهرپرستی به جا مانده است. تنها بنای مذهبیِ غیر مسیحی در ارمنستان همین معبد است که به دستور تیرداد اول در سال ۶۶ میلادی ساخته شد. از متعلقات این بنا می‌توان به یک حمام اختصاصی با سالن ورودی، اتاق رختکن، دو حمام و یک بخش گرم‌‌خانه یا کوره و کاشی‌کاری‌های بسیار زیبا اشاره کرد، نکته‌ی قابل توجه در این کاشی‌ها استفاده از ۱۵ رنگ طبیعی در ساخت آن بوده که نقش ماهی‌های دریا را نمایش می‌دهد و البته تصویر خدای اقیانوس با نماد یک زن و یک مرد هم از قلم نیفتاده و در مرکز این کاشی‌کاری آمده است.

به طور کلی به این معبد که نگاهی بیندازید احتمالا شما را یاد بناهای یونانی می‌اندازد، معماری این بنا با الگوی یونانی است و حتی در محوطه‌ی آن کتیبه‌ای به زبان یونانی می‌بینید که بر تخته سنگی حک شده است.

کلیسای گغارد :

بعد از دیدن این معبد که احتمال می‌رود جایگاه اصلی حکومت تیرداد در ارمنستان بوده مسیرتان را به سمت شرق تا رسیدن به کلیسای گغارد ادامه دهید. حدود ۱۰ کیلومتر جاده را طی کنید و به اولین کلیسای غاری دنیا برسید، برای ساختن این کلیسا در قرن هفتم کوه را از سنگ‌های گرانیت سخت تراشیده‌‌اند، البته در افسانه‌ها گفته می‌شود قرن چهارم ساخته شده است.

در قرن ۱۳ دو کلیسای دیگر در محوطه‌ی صومعه ساخته شده، موارد قابل توجه در این صومعه ورودی بزرگ با سقف حکاکی شده، کلیسای کوچکی که با تراش از سنگ خام بنا شده، سنگ‌برش‌ها و مقبره‌های منحصر به فرد است. گفته می‌شود حوضچه‌ای در این صومعه وجود دارد که آب آن از چشمه‌ی مقدس تامین می‌شود، محلی‌ها عقیده دارند پاشیدن این آب بر بدن پوست را شفاف می‌کند.

دریاچه سوان:

از معماری که بگذریم، زیبایی‌های طبیعت ارمنستان غیرقابل انکار است، یک روز از ایروان به سمت شمال شرق بروید تا بعد از حدود ۶۰ کیلومتر به بزرگ‌ترین دریاچه‌ی قفقاز و همچنین یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های کوهستانی آب شیرین در جهان برسید. دریاچه‌ی سوان برای شنا و برخی تفریحات آبی بسیار مناسب است و می‌توانید تجربه‌ای پر از لذت و شادی را در این منطقه داشته باشید.

دره گل ها یا زاخکازور :

در نزدیکی دریاچه‌ی سوان، می‌توانید در دره‌ی گل‌ها گردش کنید؛ تلکابین، پیست اسکی، اسنوبرد، استراحتگاه‌ها و امکانات تفریحی در این محوطه امکانات گردش را برای شما فراهم کرده است.

منبع»بادساگروپ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟