Ultimate magazine theme for WordPress.

ویزای آذربایجان | ویزای باکو | قیمت ویزای الکترونیکی آذربایجان

ویزای آذربایجان (باکو)

 

یک تصویر برای ویزای آذربایجان

برای ورود به خاک کشور آذربایجان باید برای ویزای آذربایجان اقدام کنید، ویزای آذربایجان به دو صورت برچسب و الکترونیکی صادر میشود که هزینه ها و زمان صدور متفاوتی دارد. انواع

ویزای آذربایجان عبارتند از:

 • ویزای توریستی عادی (لیبل) که سه روز زمان نیاز دارد.
 • ویزای توریستی خیلی فوری (لیبل) که یک روز زمان نیاز دارد.
 • ویزای توریستی فوری یکی روز زمان نیاز دارد.
 • ویزای توریستی الکترونیکی عادی که یک هفته زمان نیاز دارد.
 • ویزای توریستی الکترونیکی فوری که به یک روز زمان نیاز دارد.
 • ویزای سه ماهه سینگل که به سه روز زمان نیاز دارد.
 • ویزای ترانزیت سینگل یک روز زمان نیاز دارد.
 • ویزای ترانزیت دبل که دو روز زمان نیاز دارد.
 • ویزای اقامت یکساله که یک سال زمان نیاز دارد.

[box type=”tip” fontsize=”18″ radius=”20″]لازم به ذکر است که برای صدور ویزای الکترونیکی نیاز به حضور مشتری نیست.[/box]

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آذربایجان -باکو

 • اصل پاسپورت
 • یک قطعه عکس رنگش زمینه سفید

ویزا چیست؟

ویزا یک مدرک است که باید ضمیمه گذرنامه تان شود تا نشان دهد که یکی از نمایندگان کشوری که شما میخواهید به آن سفر کنید در سفارتخانه یا کنسولگری درخواست شما مبنی بر ورود به آن کشور را بررسی و تایید کرده اند که شما دارای شرایط لازم هستید. اما این را در نظر داشته باشید که ویزا تضمین ورود شما به کشور مورد نظر نیست و افسران مهاجرت در مرزها میتوانند از ورود مسافران با دلایل مختلف جلوگیری کنند.

تصویری از نوشته ی ویزا
تصویری از نوشته ی

ویزا نشان دهنده ی چند نکته ی مهم و کلیدی در سفر شماست ، بطور مثال چه مدت در آن کشور اقامت دارید ، هدف شما از سفر به کشور مورد نظر چیست و آخرین مهلتی که برای ورود به کشور دارید چه تاریخی است.شما باید از برگه ی ویزا و گذرنامه ی خود به خوبی مراقبت کنید زیر این برگه هویت و کارت شنایی شماست که با آن می توانید ورود قانونی به یک کشور داشته باشید و در صورت مفقود شدن گذرنامه و ویزا نیز شما می توانید از فتوکپی آن ها استفاده کنید، پس دو سری فتوکپی از آن ها تهیه کرده و یکی را در محل اقامت خود در کشور مقصد و دیگری را همراه خود داشته باشید.

ویزا می‌تواند به صورت singleصادر شود که در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به آن کشور را می‌دهد. همچنین‌ ویزای شما ممکن است multiple باشد که به این ترتیب، شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت.شرایط ویزا برای سفر به کشورهای خارجی ۲ گونه است؛ یا کشور مزبور از اتباع ایرانی درخواست ویزا می‌کند ‌یا به موجب قراردادهای فی‌مابین، اتباع دو کشور از دریافت ویزا معاف هستند. پس اولین قدم برای سفرهای خارجی این است که مشخص کنید کشور مورد نظر از شما ویزا می‌خواهد یا خیر‌؟پس اگر نیاز به مسافرت بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید، به خاطر این‌که مجبور نباشید برای سفر بعدی ویزا بگیرید، سعی کنید ویزایی با مدت اعتبار طولانی‌تر و به صورت multiple بگیرید.

[quote font_size=”18″ arrow=”yes”]نکته مهمی که ‌‌باید به آن اشاره کرد، قانون عدم امکان تمدید ویزا برای ویزاهای توریستی و ویزاهای کمتر از ۶ ماه اعتبار است، البته در مواردی خاص مانند مشکلات پزشکی این کار انجام می‌شود.[/quote]

انواع ویزا

ویزا انواع مختلفی دارد که براساس هدف اعلام شده از سوی شما و ارائه مدارک برای اثبات آن صادر می‌شود. ویزاهای رایج عبارتند از: ویزای توریستی،‌ دانشجویی،‌ تجاری، ‌پژوهشی و…‌ پس اکیدا توصیه می‌کنیم از ابتدا باید روادید دریافت شده توسط مسافر مناسب فعالیت مورد نظر (تجاری، توریستی، دانشجویی یا هر نوع دیگر) باشد. در غیر این صورت ممکن است مسافر در طول سفر دچار مشکلات احتمالی شود.

ویزای الکترونیک آذربایجان – باکو

تصویری از ویزای الکترونیکی آذربایجان
تصویری از ویزای الکترونیکی

ویزای الکترونیکی آذربایجان یا همان آسان ویزا که چند وقتی است از طرف دولت آذربایجان جهت هر چه سریع تر انجام شدن صدور ویزا اجرا گردیده، سامانه ی آنلاین درخواست ویزا است. توریست ها میتوانند با مراجعه به آن فقط با یک قطعه عکس ۳٫۴ و اسکن صفحه اول پاسپورت برای صدور ویزای خود اقدام کنند، این ویزای الکترونیکی آذربایجان در مدت ۷ الی ۱۰ روز صادر میشود که اعتبار آن هیچ تفاوتی با ویزای لیبل ندارد، مدت اعتبار اقامت در آذربایجان با ویزای الکترونیکی آذربایجان یک ماه است.

ویزای لیبل آذربایجان – باکو

اخذ ویزای آذربایجان به جز الکترونیکی یک نوع رایج دیگر هم دارد که توسط کنسولگری و سفارت آذربایجان در کشور توریست صادر میشود. برای ایرانیان این ویزا در کنسولگری آذربایجان در تبریز و تهران، و اداره اقامت آذربایجان در باکو قابل صدور است. مدت زمان اخذ این نوع ویزا بین ۷ تا ۱۰ روز متغیر است.

تصویری از ویزای لیبل آذربایجان
تصویری از ویزای لیبل آذربایجان

همانطور که گفته شد تفاوتی بین ویزای الکترونیکی آذربایجان و ویزای که توسط کنسولگری و مراجعه حضوری صادر میشود ندارد. برای اخذ ویزای لیبل آذربایجان اصل پاسپورت با دارا بودن ۶ ماه اعتبار و یک قطعه عکس ۳٫۴ تمام رخ رنگی نیاز است. مدت زمان اقامت ویزای توریستی نیز با ویزای لیبل همان ۳۰ روز است.

مشکلات کشور آذربایجان و کشور ارمنستان

چنانچه معلوم شود، شما بدون اجازه رسمی جمهوری آذربایجان پس از سال ۱۹۹۱ میلادی به قره باغ کوهستانی آذربایجان و سایر مناطق اشغالی آن توسط ارمنستان سفر کرده اید، فارغ از دریافت یا عدم اخذ ویزای الکترونیکی، ممکن است از ورود شما به قلمرو آذربایجان ممانعت گردد.

در صورت اقامت بیش از مدت اعتبار ویزا چه کنیم؟

شما باید به اداره کل مهاجرت جمهوری آذربایجان مراجعه کنید.

اطلاعات مربوط به درخواست ویزا الکترونیک را چگونه می توان بدست آورد؟

اعلام تایید درخواست و پرداخت جهت دریافت ویزای الکترونیکی و همچنین مراتب صدور یا رد صدور ویزای الکترونیکی به آدرس ایمیل متقاضی ارسال می گردد. اطلاعات مربوط به آدرس های پست الکترونیکی باید باید به درستی وارد شود.

آیا ویزای الکترونیک به گذرنامه الصاق می گردد؟

ویزای الکترونیک به گذرنامه الصاق نمی گردد، بلکه ضمن چاپ از سوی تبعه خارجی و یا فرد بدون تابعیت، حین عبور از گذرگاه مرزی جمهوری آذربایجان، همراه با گذرنامه ارایه می گردد

درصورت عدم تایید درخواست ویزای الکترونیک، هزیه پرداختی مسترد می گردد؟

وجوه پرداختی بابت ویزای الکترونیکی به هیچ وجه قابل استرداد نیست

برخی از داده های موجود در این درخواست ویزا الکترونیک باید اصلاح شود. چه باید کرد؟

شما باید درخواست جدید ویزا الکترونیک دهید

فرزندم در گذرنامه من ثبت شده. آیا برای او باید درخواست ویزای الکترونیک جداگانه بدهم؟

بله. لطفاً مشخصات او در گذرنامه شما و سایر اطلاعات مورد نیاز را در درخواست ویزای الکترونیک وارد کنید

مزایای استفاده از ویزا الکترونیک چیست؟

ویزا الکترونیک را می توان به راحتی از هر مکان قابل دسترسی به اینترنت تهیه نمود و در سفارتخانه ها یا کنسولگری های جمهوری آذربایجان و همچنین در مبادی ورود به جمهوری آذربایجان امکان صرفه جویی در وقت را برای درخواست کننده ویزا فراهم می کند.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شود.

خواهشمندیم در صورتیکه قصد اخذ ویزای آذربایجان و رزرو تور باکو را دارید،با همکاران ما در تماس باشید.

نظرات بسته شده است.

سوالی دارید؟