Ultimate magazine theme for WordPress.

روستای باغو چرا به این معروف شده است؟ – بادساگروپ

0

روستای باغو کیش

شاید قصد سفر به جزیره زیبای کیش را داشته باشید و بخواهید از جاذبه های توریستی کیش زیبا دیدن کنید،ما در این مطلب قصد داریم تا به معرفی روستای باغو کیش و علت نام گذاری آن بپردازیم،در ادامه با بادساگروپ باشید.

آیا ننه باغو و روستای باغو را می شناسید؟

صدها سال قبل ساکنان کیش در سه منطقه روستایی واقع در بخش های جنوب غربی، شرق و شمال شرقی این جزیره زندگی می کردند و باغو تنها روستای به جامانده ازآن دوران است که در جنوب غربی جزیره کیش واقع شده و بافت سنتی آن تا به امروز حفظ شده است.

تصویری از تابلوی ورودی روستای باغو کیشدر حال حاضر این آبادی جز چند خانواده دامدار، سکنه دیگری ندارد.در این منطقه بیشه انبوهی از انواع درختان بومی به چشم می‌خورد که در آن میان، مجموعه درختان کهنسال لور زیبایی چشمگیری دارد. در میان مردم بومی این محل به افسانه‌ی ننه باغو شهرت دارد.پیشنهاد میدهیم با رزرو تور ارزان کیش از این روستای زیبا دیدن کنید.

تصویری از درختان لور در روستای باغو کیشتاریخچه روستای باغو کیش

اسناد متعدد مربوط به این منطقه که از دوره قاجاریه باقی مانده است و همچنین سیاحانی که در این دوره از منطقه دیدن کرده اند ، گویای آن است که روستای باغو پیش از دوره قاجاریه وجود داشته است.از اماکن جالب این روستا مسجدی به نام محمد است که بر روی دیوار آن سال ۸۸۱ هجری قمری درج شده و گواه قدمت زندگی در این روستای عجیب است.دیدن این روستای زیبای زیبا در تور کیش خالی از لطف نیست.

تصویری زیبا از ساختمان های روستای باغو کیشگذشته از جمعیت بومی،طایفه ای غیر بومی به نام گودار (گودر) در قسمت جنوب شرقی روستا استقرار دارند که در حدود ۱۲% از کل جمعیت روستا را به خود اختصاص داده اند گودار ها دارای رنگ پوست تیره و لهجه ای خاص می باشند و اکثرا به کار رامشگری و نوازندگی و شکار روزگار می گذرانند.

تصویری از بومیان روستای باغو کیشروستای باغو کیش از خاکی مستعد برخوردار است. دامداری نیز یکی دیگر از فعالیت های اقتصادی مردم روستا محسوب می شود به طوری که کشاورزان این روستا در کنار فعالیت های کشاورزی به کار دامپروری نیز اشتغال دارند.

تصویر دام در روستای باغو کیشبه منظور گسترش امکانات تفریحی و توسعه فضای سبز در جزیره و بهره‌برداری از زیبایی‌های طبیعی این روستا که از خاکی مستعد برخوردار است،پارک دلیران با وسعت ۶۰ هکتار در این منطقه احداث شده است.

علت نام گذاری روستای باغو

علت نامگذاری این است که در زمان پرتغالیها در این روستا پیرزنی ۱۰۰ ساله  به نام ننه باغو زندگی می کرده است.ساخت آبشخورهای ویژه آهوان در سالهای گذشته در این منطقه سبب حضور بیشتر گله  آهوان در این آبادی شده و بر زیبایی های طبیعی آن می افزاید.

تصویری از آهولن در روستای باغو کیشبه نظر می رسد با تبدیل این روستا به منطقه ویژه گردشگری ، مسافران جزیره کیش همزمان از زیبایی دریا و محیط های بکر روستاهای جنوب کشور نیز بهره مند خواهند شد.دیدن این روستای قدیمی و کهن که آثار تمدن اش به قرن نهم قمری برمی گردد و جزء قدیمی ترین روستا های ایران می باشد را به شما پیشنهاد می کنیم. علاوه بر این، روستای باغو،برخوردار از فضای سرسبز و مردمان خوش برخوردی است که بازدید از آن خالی از لطف نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟