Ultimate magazine theme for WordPress.

بازار حاجی شیراز | در یکی از قدیمی ترین بازارهای شیراز خرید کنید

بازار حاجی شیراز

شیراز، مهد شعر ، ادب ، فرهنگ و هنر، شهری در ایران که شکوه تخت جمشید را یادآوری می کند و در هر گوشه اش جلوه ای دیدنی زیبایی خود را به رخ می کشد. زیبایی های این شهر ما را بر آن داشت تا راهی آن شویم و تمام آنچه را که دیده ایم (بازار حاجی شیراز ) در مطلب زیر با شما به اشتراک بگذاریم.


آشنایی با بازار حاجی شیراز

بازار حاجی شیراز یکی از قدیمی ترین بازار های شهر شیراز است که قدمت آن را تقریبا ۱۰۰۰ سال تخمین زده اند. این بازار در شمال شرقی مسجد جامع شیراز قرار گرفته است و یکی از بهترین مکان ها برای پیدا کردن انواع لباس و پارچه های محلی و سنتی میباشد ،همچنی این مکان به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی گردشگران تور شیراز را به سوی خود جذب کرده است .

داخل بازار حاجی شیراز
داخل بازار حاجی شیراز

بازار حاجی شیراز دارای قسمت های متفاوتی می باشد و شاید در لحظه ی اول چهره مناسبی از بازار را نتوانید مشاهده کنید، اما در صورتی که داخل بازار قدم بزنید متوجه خواهید شد این بازار دارای قدمت زیادی می باشد و تنها یک بازار تجاری نیست بلکه یک اثر تاریخی است. بازار حاجی به دستور قوام الدین حسن ساخته شد، این بازار از جبهه شمالی مسجد جمعه شروع می شود و در همان جهت گسترش پیدا می کند.

معماری بازار حاجی شیراز

مرمت بازار حاجی بارها انجام شده و در طی سال های متفاوت مورد بازسازی قرار گرفته است. جدیدترین مرمت این بنا در قسمت های قالب کاربندی، طاق بندی، ایجاد سقف کاذب و عرق چین بوده که در سال ۱۳۹۲ انجام شد.

تاریخچه بازار حاجی شیراز به عهد دیلمیان باز می گردد، این بنا دوره های مختلف تاریخی را به خود دیده و در هر زمانی تغییراتی صورت گرفته مانند : سقف شیروانی که در قسمت ورودی ایجاد شده، سنگ فرش کف در قسمت هایی تغییر کرده است و … . تا یک دهه گذشته سقف بنا یکپارچه چوبی بوده و بتازگی به سقف سبک تبدیل شده است.

محتوای بازار حاجی شیراز

بازارچه حاجی شیراز در بخش فروش خود دارای اجناس جالب و متفاوت است. این بازار یکی از مراکز اصلی لوازم سنتی در شیراز به حساب می آید و شما می توانید اجناسی را از جمله پوشاک محلی و سنتی، صندوقچه، ترمه، محصولات خشکبار، لوازم بهداشتی، لوازم خیاطی، پارچه های رنگی، دیگ و پایه و … در این بازار پیدا کنید.

تصویری زیبا از داخل بازار حاجی شیراز
داخل بازار حاجی شیراز

این مکان جزو یکی از پر طرفدارترین بازارها و جاذبه های دیدنی شیراز در این استان بشمار می آید، بازار حاجی است که کالاهای ریز و درشت بسیار کارآمدی دارد و نیازهای مردم را برطرف میکند.

آدرس بازار حاجی شیراز

خیابان لطف علی خان زند، بعد از سه راه طالقانی، سمت راست

شما میتوانید با انتخاب تور شیراز و سپس سفر به این شهر از خرید و گشت و گذار در این بازار لذت ببرید.

منبع
Eneshat
karnaval

نظرات بسته شده است.

سوالی دارید؟