Ultimate magazine theme for WordPress.

پل صلح تفلیس | با پل شیشه ای گرجستان و پل عشاق در شهر تفلیس آشنا شوید

پل صلح تفلیس

شهر تفلیس گرجستان با داشتن آب و هوایی دلپذیر و وجود مکان های تاریخی و فرهنگی فراوان، گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. یکی از معروف ترین مکان های دیدنی شهر تفلیس پل صلح است که به یکی از مهم ترین مقاصد برای توریست ها تبدیل شده است.


آشنایی با پل صلح تفلیس

پل صلح تفلیس ، پایتخت گرجستان پلی کمانی شکل و مخصوص پیاده روی است. این پل بر فراز رودخانه کورا کشیده شده و منطقه شهر قدیمی تفلیس را به پارک رایک وصل می کند. پل صلح در سال ۲۰۱۰ به دستور شهرداری تفلیس درست شد و از آن زمان تا الان تبدیل به یکی از پربازدیدترین جاذبه های شهر شده است.

[aparat id=”rRhns”]

طراحی پل صلح تفلیس

پل صلح به شکل قوس دار ساخته شده و توسط پایه ها و چراغ های زیبایی تزئین شده است که شب ها نمای دیدنی و جذاب را برای گردشگران تور گرجستان به همراه دارد. طول این پل ۱۵۰ متر است، طراحی این پل به شکل یک حیوان دریایی است که با استفاده از فولاد و شیشه به شکل منحنی ساخته شده و توسط چراغ ها و رقص نور های فراوان تزیین شده و شب ها جلوه ای دیدنی و رویایی را به این محل می بخشد.

نمایی زیبا از پل صلح تفلیس
نمایی زیبا از پل صلح تفلیس;

پل صلح تفلیس توسط طراح ایتالیایی مایکل دی لوچی، کسی که طراح ساختمان ریاست جمهوری و وزارات امور داخلی و خارجی بود طراحی و ساخته شد. طراحی نور این بنا نیز توسط طراح نور فرانسوی فیلیپ مارتینود انجام گرفت.

سقف این مجموعه با ۱۲۰۸ لامپ ال ای دی تزئین شده که توسط شرکت های پیریمو و رنا الکترونیک انجام گرفته اند و همچنین از ۶۰۴۰ لامپلای ال ای دی با ۴۲۰۰ درجه دما، توسط شرکت روشنایی آینده نصب شده اند.

نمایی از داخل پل صلح تفلیس
نمایی از داخل پل صلح تفلیس;

سر تا سر راهروی این پل توسط پنل های شیشه و لامپ ها پوشیده شده است.جنس این شیشه ها Powerglass میباشد که توسط شرکت معتبر آلمانی تهیه شده است. روشنایی پل صلح قبل از غروب خورشید انجام می شود تا همه افراد بتواند از تماشای رودخانه کورا و جاذبه های اطراف آن نهایت لذت را ببرند.

روی پل صلح تفلیس چه کار هایی انجام دهیم؟

می توانید در کناراین پل بایستید و بهترین منظره را از شهر تفلیس تماشا کنید و عکس های حرفه ای و زیبا از تمام شهر بگیرید.اگر خواستید عکسی بگیرید اطمینان حاصل نمایید که لنز دوربینتان را خوب تنظیم کرده اید.

پل صلح که در امتداد رودخانه کورا قرار دارد بهترین مکان برای بازدید از یک منظره منحصر بفرد از کلیسای Metekhi می باشد. این پل مناظر دیگری را نیز برای بازدید کننده گان تور گرجستان به نمایش می گذارد که از جمله آنها می توان به Narikala Fortress و مجسمه Vakhtang Gorgasali بنیان گذار شهر در یک سمت و پل Baratashvili و دفتر ریاست جمهوری در سمت دیگر اشاره کرد.

آدرس پل صلح تفلیس

The Bridge of Peace, Tbilisi, Georgia

منبع

keysafar

نظرات بسته شده است.

سوالی دارید؟