Ultimate magazine theme for WordPress.

کلیسای گغارت ارمنستان به همراه تصاویر و توضیحات – بادساگروپ

0

کلیسای گغارت

کلیسای گغارت یکی از جاهای دیدنی ایروان است که سالانه سیل عظیمی از گردشگران را به سمت خود میکشاند.این مکان مقدس می تواند یکی از جذابترین مکان های گردشگری باشد که مسافران عزیز در کنار دیگر جاذبه های ارمنستان نظیر میدان جمهوری ایروان ، دریاچه سوان ،پارک عشاق ارمنستان ،پارک آبی ارمنستان و مراکز خرید ارمنستان از آن بازدید کنند.


تاریخچه کلیسای گغارت 

در اوایل قرن سیزدهم این منطقه جزو املاک اختصاصی خاندان زاکریان بوده است و قابل ذکر است که خاندان زاکریان یکی از ثروتمندترین خاندان در تاریخ ارمنستان بوده اند که به دستورشان کلیسای بیرونی در سال ۱۲۱۵ ساخته می شود.شما میتوانید با تور زمینی ارمنستان یا تور هوایی ارمنستان از این کلیسا دیدن کنید.تصویری از کلیسای گغارت ارمنستان

بعدها خاندان پروشیان این ملک را از خاندان زکریان خریداری نموده و دستور ساخت کلیسای درونی را به یک خواهر و معمار دادند و در اواخر قرن سیزدهم کلیسای درونی ساخته شده که از ۳ قسمت اصلی تشکیل شده است که یکی از این قسمتها آرامگاه سلسله پروشیان محسوب می شود . ساخت کلیسای درونی که از تراش صخره به وجود امده  ۱۰ سال به طول انجامیده است ۱۳۵۰-۱۳۴۰٫پیشنهاد می دهیم با رزرو تور ارزان ارمنستان از این منطقه بینظیر دیدن کنید.

نمای داخلی کلیسای گغارت

جغرافیا کلیسای گغارت 

کلیسای گغارت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی ایروان ، ساحل شرقی رودخانه آزاد در دره تاریخی گغارت قرار گرفته است . این بنا در دو بعد زمانی مختلف ساخته شده و از دو قسمت اصلی تشکیل شده است .

کلیسای گغارت در محلی دورتر از معبدگارنی قرار دارد، این کلیسا در بالای کوهی واقع شده است. ورودی کلیسا فرورفتگی کوچکیست که طبق باور برخی مردم منطقه اگر کسی سه سنگ از هفت سنگ کوچک داخل آن پرت کند و نیفتد به آرزوی خود می رسد در اینجا نیز مثل بعضی روستاهای ایران به یک درخت دخیل بسته اند.نمای بیرونی کلیسای گغارت

چشمه ای داخل کلیسا وجود دارد که هر که از آن بر سر و صورتش بزند جوان می ماند. در این منطقه نان گردویی و مربای گردو می فروشند.ار مجری تور ارمنستان بخواهید شما را به این قسمت هدایت کند.

نمایی از کلیسای گغارت

گغارت یک نوع نیزه است که یک پایه چوبی دارد ، بر سر آن یک آهن تیز تخت قرار گرفته است. این نیزه مربوط به زمانی است  که حضرت مسیح را به صلیب کشیده بودند و با فرو کردن این نیزه در بدن ایشان می خواستند مطمئن باشند که حضرت مسیح جان سپرده است و به همین دلیل این نیزه برای مسیحیان مقدس شناخته شده است و تاتوس اراکیال این نیزه را در اواسط قرن سیزدهم به ایری وانک نام قدیم گغارت می آورد و از آن پس به این نام معروف می گردد.

سوالی دارید؟