Ultimate magazine theme for WordPress.

شهر گوریس ارمنستان به همراه تصاویر

0

شهر گوریس ارمنستان

شهر گوریس ارمنستان یکی از زیباتری شهرهای کشور ارمنستان می باشد که گردشگران عزیز می توانند در کنار دیگر شهر های این کشور نظیر شهر کاپان ارمنستان،شهر مغری ارمنستان و شهر ایروان ارمنستان از آن بازدید کنند.


جغرافیا شهر گوریس ارمنستان

شهر گوریس ارمنستان یک شهر بسیار زیبا در جنوب استان سیونیک می باشد  که در دره رودخانه گوریس که ۲۵۴ کیلومتر از ایروان و ۶۰ کیلومتر از استان کاپان فاصله دارد ، قرار گرفته است.شهر گوریس ارمنستان

جمعیت شهر گوریس ارمنستان

گوریس یک جامعه شهری است و دومین شهر مهم استان سیونیک است .در سرشماری سال ۲۰۱۱ جمعیت این شهر ۲۳۲۶۱ نفر گزارش شده است.  گوریس در گذشته به نام های کورس و گوریاک مشهور بوده است.

طبیعت شهر گوریس

این شهر دارای ارتفاع ۱۳۸۵ متر از سطح دریا می باشد . کوه های اطراف بسیار معروف این شهر مربوط به قرون وسطی می باشند.  هم چنین پناهگاه حیات وحش گوریس در جنوب شرقی این شهر قرار دارد که مساحت آن ۱۸٫۵ کیلومتر می باشد.

شهر گوریس یک شهر کوهستانی با زمستان های برفی معتدل و تابستان های گرم است. متوسط دما در ژانویه ۱٫۳- سانتی گراد و در جولای ۱۹ سانتی گراد است .سطح بارش در این شهر ۵۰۰-۶۰۰ میلی متر است.طبیعت شهر گوریس امنستان

گوریس یک مرکز فرهنگی برجسته در سیونیک است ،این شهر دارای یک کاخ فرهنگی ،یک کتابخانه عمومی و یک تئاتر درام است. موزه باستان شناسی گوریس از سال ۱۹۴۸ دایر می باشد و گالری هنر از سال ۲۰۰۱ افتتاح گردیده . هم چنین شهر گوریس دارای میراث غنی موسیقی در کشور ارمنستان می باشد. این شهر زادگاه موسیقیدان مشهور گوسان آشوت می باشد.جشنواره سالانه توت در شهر گوریس در ماه اوت هر ساله برگزار می گردد.شهر گوریس ارمنستان 1

فرودگاه گوریس به عنوان فرودگاه شینوهیر شناخته شده ، چرا که این فرودگاه در جنوب این شهر در کنار روستای شینوهیر قرار دارد.این فرودگاه از زمان فروپاشی جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ بسته شده است. البته دولت ارمنستان برنامه بازسازی و بازگشایی این فرودگاه را برای سال ۲۰۱۶ دارد. این فرودگاه منطقه بسیار خوبی برای گردشگران سیونیک و کوهستان زنگزور، صومعه تاتو و استراحتگاه تابستانی اطراف شهر می باشد.پیشنهاد میدهیم با رزرو تور ارزان ارمنستان از این شهر زیبا دیدن کنید.

شرایط اقتصادی شهر گوریس

در شهر گوریس بیشتر صنایع کوچک فعال می باشد، واحد های صنایع غذایی کوچک این شهر دارای ودکاهای دست ساز از جمله انواع میوه جات مثل توت، زرد آلو و غیره می باشد. همچنین این شهر یکی از شهر های تولید کننده برق در ارمنستان می باشد.

شرایط فرهنگی – مذهبی – اجتماعی شهر گوریس

گوریس یکی از مراکز مهم آموزشی در استان سیونیک می باشد؛ دانشگاه دولتی گوریس، در این شهر ۲ کالج، ۷ مدرسه، ۷ مهد کودک، ۲آ موزشگاه موسیقی ، ۲مدرسه ورزشی و یک مدرسه مخصوص هنرها نیز دایر شده است.

کلیسای جامع سنت گریگور هم در گوریس وابسته به کلیسای ارامنه می باشد.

شهر گوریس با دو شهر نویش از بلاروس و شهر وینه ایسره از فرانسه  همخوانی بسیار دارد.

خواهشمندیم برای رزرو تور ارمنستان با ما در تماس باشید.

سوالی دارید؟