Ultimate magazine theme for WordPress.

کشتی یونانی کیش | علت به گل نشستن کشتی یونانی کیش چه بوده است؟

0

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش یکی از دیدنی های معروف کیش است که می توان با دیدن عکس کشتی یونانی به یاد جزیره کیش افتاد.کمتر کسی را می توان پیدا کرد که به جزیره کیش برود و از کشتی یونانی کیش دیدن نکند.در ادامه با ما باشید.


تاریخچه کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش در سال ۱۳۲۲ شمسی توسط شرکت ویلیام هامیلتون به  وزن  ۷۰۶۱ تن و به طول ۱۳۶ متر در بندر گلاسکو در اسکاتلند ساخته شد و در روز  ۴/ ۵/ ۱۳۴۵ به هنگام بازگشت از ایران، در سفر دریایی خود به کشور یونان در عرض جغرافیایی ۲۶ و ۲۰ درجه شمالی و sطول جغرافیایی ۵۳ و ۵۴ درجه شرقی به گل نشست .

تصویر قدیمی از کشتی یونانی کیش
تصویر قدیمی از کشتی یونانی کیش

هشتاد روز تلاش اورینوکو، یدک کش هلندی برای بیرون کشیدن این کشتی به ثمری نرسید. تلاش های ناموفق زیادی برای بیرون کشیدن آن انجام شد اما هیچ کدام قادر به جابجایی این کشتی نبود و به ناچار سرنشینان آن مجبور به ترک کشتی شدند، چرا که عملیات بیرون کشیدن این کشتی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نبود.

اطلاعات بدست آمده از شرکت بیمه لویدز لندن نشان دهنده این است این کشتی در زمانی که به گل نشست متعلق به کشور یونان و بنام *کولااف* بوده است.

علت به گل نشستن کشتی یونانی کیش

ظاهرا مه آلود بودن هوا و نبود فانوس دریایی در سواحل جزیره کیش در آن زمان موجب بر خورد کشتی به ساحل کیش شده است و این همین ار باعث شد تا این کشتی به گل بنشیند.

نام های مختلف کشتی یونانی کیش

این کشتی در ابتدا “شیپور امپراتور” سپس “ناتورالیست” و در سال های بین ۱۳۳۸ تا یکسال قبل از توقف، در مالکیت خطوط کشتیرانی ایران با نامهای  “سیروس فارس” ، “همدان” در تردد بوده است.

بومیان جزیره کیش می گویند که یونانی ها هنگام ترک جزیره کشتی را به آتش کشیدند!!! تا جاییکه هیچ عنصر غیر فولادی در بدنه و عرشه کشتی باقی نماند.که البته گمان نمی رود این اظهار نادرست بوده باشد.

اما آنچه که به این کشتی فرسوده و غول پیکر اهمیت می دهد موقعیت آن در غروب خورشید جزیره کیش است . غروب خورشید در سواحل غربی کیش از مناظر بسیار جذاب و تماشایی برخوردار است.پیشنهاد میدهیم در تور کیش این غروب زیبا را از دست ندهید.

تصویری از غروب خورشید در کشتی یونانی کیش
تصویری از غروب خورشید در کشتی یونانی کیش

درخشش آخرین نورپراکنی های خورشید بر پهنه آسمان طیف رنگ های زرد و قرمز و نارنجی و سایه روشن های لکه های ریز و درشت،ابر تابلویی چنان زیبا و خیال برانگیز را در پشت کشتی یونانی پدید می آورد که نظیر آن را کمتر می توان یافت. از این روست که همه روزه گروه زیادی از گردشگران و مسافران تور کیش دوربین به دست به محل کشتی یونانی می روند و به تماشا و عکسبرداری از این منظره زیبا و خیال انگیز می پردازند.

تصویری از یک اسب در کنار کشتی یونانی کیش
تصویری از یک اسب در کنار کشتی یونانی کیش

متاسفانه کشتی یونانی کیش این روزها در راحال نابودی می باشد،این در صورتی است که کشتی یونانی جزیره کیش یکی از جاذبه های اصلی جزیره کیش می باشد.

کشتی یونانی کیش در حال نابودی
کشتی یونانی کیش در حال نابودی

بادساگروپ” شما را به بازدید از “کشتی یونانی جزیره کیش ” دعوت میکند.

خواهشمندیم چنانچه قصد سفر به جزیره کیش را دارید،خواهشمندیم برای رزرو تور کیش با همکاران ما در واحدفروش بادساگروپ در تماس باشید.

منیع 

بادسا گروپ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟