Ultimate magazine theme for WordPress.

باغ راه ایرانی کیش برای چه منظوری ساخته شده است؟ – بادساگروپ

0

باغ راه ایرانی کیش

باغ راه ایرانی کیش با مساحتی بالغ بر۳۲ هکتار در ضلع جنوبی بلوار ولایت ، حدفاصل میدان هرمز تا میدان سعدی با هدف ایجاد جاذبه و معرفی فرهنگ اقوام مختلف کشورمان به ساکنان و گردشگران داخلی و خارجی تور کیش احداث شده است.

آثار موجود در باغ راه ایرانی کیش

باغ راه ایرانی کیش شامل هشت باغ ایرانی و ۹ دروازه و اثر تاریخی شهرهای کشور است که از میدان سعدی با دروازه قرآن شیراز آغاز می شود و در ادامه به ترتیب دروازه سی و سه پل اصفهان٫ دروازه هارونیه مشهد، دروازه رق آباد کرمان، پل دختر لرستان، دروازه ارگ علیشاه تبریز، دروازه طاق بستان کرمانشاه و دروازه های شمیران قرار دارند و در میدان هرمز با نماد سردر باغ ملی تهران به پایان می رسد.

تصویری از آثار موجود در باغ راه ایرانی کیشباغ راه ایرانی جزیره کیش طولانی ترین باغ راه کشور و مجموعه ای تاریخی ، گردشگری و تفریحی با ۱۱ آبنما٫ رودخانه ای به طول ۴۰۰ متر٫ ۴۰۰ جوی آب و ۹ نقاشی دیواری برگرفته از فرهنگ ایرانی اسلامی است.

نماد باغ راه ایرانی کیش

نماد باغ راه کیش برگرفته از آثارهنری و معماری اصیل ایرانی است که توسط مجید پازوکی هنرمند خوشنویس کیش طراحی و ساخته شده است.

تصویری از نماد باع راه ایرانی کیشدر این اثر زیبا که به ارتفاع ۹۰ سانتی متر٫ عرض ۳۵ سانتی متر و وزن بالغ بر ۲۵ کیلوگرم از جنس برنز و به صورت توپر٫ به تعداد ۹ عدد ساخته و در مقابل هر یک از دروازه ها نصب شده است هنرمند تلاش کرده با نگارش خلاقانه حروف علاوه بر نشان دادن زیبایی و اصالت هنر ایرانی اسلامی٫ لطافت طبیعت و زیبایی های یک باغ ایرانی با انواع گیاهان وپرندگان را در ذهن و چشم مخاطب تداعی کند.

آدرس باغ راه ایرانی جزیره کیش

ضلع جنوبی بلوار ولایت ، حد فاصل میدان هرمز تا میدان سعدی

راستی اگر قصد سفر به جزیره زیبای کیش را دارید،خواهشمندیم برای رزرو تور کیش ارزان با همکاران ما در تماس باشید.