Ultimate magazine theme for WordPress.

باغ راه ایرانی کیش برای چه منظوری ساخته شده است؟ – بادساگروپ

0

باغ راه ایرانی کیش

باغ راه ایرانی کیش با مساحتی بالغ بر۳۲ هکتار در ضلع جنوبی بلوار ولایت ، حدفاصل میدان هرمز تا میدان سعدی با هدف ایجاد جاذبه و معرفی فرهنگ اقوام مختلف کشورمان به ساکنان و گردشگران داخلی و خارجی تور کیش احداث شده است.

آثار موجود در باغ راه ایرانی کیش

باغ راه ایرانی کیش شامل هشت باغ ایرانی و ۹ دروازه و اثر تاریخی شهرهای کشور است که از میدان سعدی با دروازه قرآن شیراز آغاز می شود و در ادامه به ترتیب دروازه سی و سه پل اصفهان٫ دروازه هارونیه مشهد، دروازه رق آباد کرمان، پل دختر لرستان، دروازه ارگ علیشاه تبریز، دروازه طاق بستان کرمانشاه و دروازه های شمیران قرار دارند و در میدان هرمز با نماد سردر باغ ملی تهران به پایان می رسد.

تصویری از آثار موجود در باغ راه ایرانی کیشباغ راه ایرانی جزیره کیش طولانی ترین باغ راه کشور و مجموعه ای تاریخی ، گردشگری و تفریحی با ۱۱ آبنما٫ رودخانه ای به طول ۴۰۰ متر٫ ۴۰۰ جوی آب و ۹ نقاشی دیواری برگرفته از فرهنگ ایرانی اسلامی است.

نماد باغ راه ایرانی کیش

نماد باغ راه کیش برگرفته از آثارهنری و معماری اصیل ایرانی است که توسط مجید پازوکی هنرمند خوشنویس کیش طراحی و ساخته شده است.

تصویری از نماد باع راه ایرانی کیشدر این اثر زیبا که به ارتفاع ۹۰ سانتی متر٫ عرض ۳۵ سانتی متر و وزن بالغ بر ۲۵ کیلوگرم از جنس برنز و به صورت توپر٫ به تعداد ۹ عدد ساخته و در مقابل هر یک از دروازه ها نصب شده است هنرمند تلاش کرده با نگارش خلاقانه حروف علاوه بر نشان دادن زیبایی و اصالت هنر ایرانی اسلامی٫ لطافت طبیعت و زیبایی های یک باغ ایرانی با انواع گیاهان وپرندگان را در ذهن و چشم مخاطب تداعی کند.

آدرس باغ راه ایرانی جزیره کیش

ضلع جنوبی بلوار ولایت ، حد فاصل میدان هرمز تا میدان سعدی

راستی اگر قصد سفر به جزیره زیبای کیش را دارید،خواهشمندیم برای رزرو تور کیش ارزان با همکاران ما در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟