Ultimate magazine theme for WordPress.

کلبه هور جزیره کیش – با کلبه هور کیش بیشتر آشنا شویم

0

کلبه هور کیش

در غربی ترین نقطه جزیره زیبای کیش دماغه ای وجود دارد که از قدیم به کلبه هور شهرت داشته است.بستر این دماغه ،صخره ای می باشد و آبزیان بسیاری همچون هامور، سرخو، سنگسر، انواع صدف ها و لاکپشت ها در این منطقه بسیار دیده می شوند. از اینرو بسیاری از افراد که علاقمند ماهیگیری هستند در روزهایی که وزش باد کم است  به این منطقه برای ماهیگیری می آیند.شما میتوانید با رزرو تور کیش ارزان از این محل دیدن کنید.

تصویری از چند نفر در حال ماهیگیری در کلبه هور کیش

غواصی در عمق معادل ده متر

به آن دسته از عزیزانی که به غواصی علاقه مند هستند پیشنهاد می دهیم که منطقه کلبه هور جزیره کیش را از دست ندهند.در ساحل جنوبی کلبه هور غاری کوچک به طول ۵ متر وجود دارد که عبور از آن به هنگام مد کامل بسیار لذت بخش است و عمق سایت غواصی این مکان زیبا از شمال به جنوب بیشتر گردیده و تا ۸ متر نیز ادامه دارد.

تصویری از یک نفر در حال غواصی در کلبه هور کیشآلاچیق های کلبه هور جزیره کیش

در بخشی از قسمت منطقه کلبه هور فضای تفریحی برای رفاه حال بازدید کنندگان از جمله آلاچیق، نیمکت ها، میزها، باربیکیو و نورافکنهای بزرگ  و… فراهم شده است تا گردشگران تور کیش نهایت استفاده را از این منطقه بینظیر ببرند.

تصویری از کلبه ها در کلبه هور کیش

طبیعت کلبه هورجزیره کیش

جذابیت دماغه کلبه هور بیشتر به خاطر طبیعت وحشی این منطقه است که در اکثر مواقع سال برخورد موج های بزرگ با صخره های سنگی بسیار هیجان برانگیز است. مخصوصا در این دماغه حفره هایی وجود دارد که در موقع برخورد موجها از میان این شکافها آب به بالا فوران می کند.پیشنهاد میدهیم با رزرو تور کیش از این محل دیدن کنید.

تصویری از طبیعت جزیره کیش در کلبه هور

صدای امواج،سکوت جزیره کیش و زیبایی آسمان شب لحظات به یاد ماندنی را در ذهن بازدید کنندگان به جای میگذارد از این رو حتی برای یکبار هم که شده بازدید از این منطقه زیبا را از دست ندهید.

لنج به گل نشسته در کلبه هور

حدود ده سال پیش در ساحل شمال غربی جزیره کیش حد فاصل منطقه صفین و کلبه هور لنجی به گل نشسته است ،که تلفیق این لنج و غروب زیبای آفتاب جلوه منحصر بفردی به منطقه کلبه هور بخشیده است.این لنج بر خلاف کشتی یونانی جزیره که نشان از تجارت بین المللی جزیره بوده ،نمادی از تلاش و کار بومیان جزیره کیش میباشد.

تصویری از لنج به گل نشسته در کلبه هور کیشخاطر نشان است که از کلبه هور مانند دیگر نقاط شمالی جزیره کیش ،رشته کوه های جنوب استان هرمزگان و تاسیسات و اماکن بنادر چارک و آفتاب دیده میشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟