Ultimate magazine theme for WordPress.

تله کابین لنکاوی | از ارتفاع بالا نظاره گر جزیره زیبای لنکاوی باشید

تله کابین لنکاوی

وقتی صحبت از مالزی باشد باید منتظر چیز های عجیب و غریب بود.در این کشور شهرهای توریستی با جاذبه های گردشگری بی نظیری برای مسافران فراهم شده است .یکی از این جاذبه ها تله کابین لنکاوی (انگلیسی : Langkawi Cable Car) میباشد.در این مطلب درخصوص تله کابین لنکاوی اطلاعاتی را جمع آوری کرده ایم که در اختیار شما خواهیم گذاشت با ما باشید.


خصوصیات تله کابین لنکاوی

تله کابین لنکاوی فاصله ای به حدود ۲/۱ کیلومتر به ایستگاه بالا دارد و در مسیر پوشش گیاهی کوه ها، جنگل های بارانی، دره ها، آبشارها و گاهی حتی حیات وحش و بسیاری از انواع پرندگان قابل مشاهده هست. هنگامی که به ایستگاه وسط می‌رسید که در ارتفاع ۶۵۰ متری قرار دارد این تله کابین داری دو ایستگاه است. در ایستگاه بالایی دو سکو در سمت چپ و راست وجود دارد و مسافران می‌توانند از زیبایی های آنها لذت ببرند.

[aparat id=”5hDWC”]

در این قسمت شما شاهد تماشای کوه های سر به فلک کشیده، غارها، دیواره های صخره ای خواهید بود.این تله کابین در سال ۲۰۰۳ افتتاح شده و مورد استفاده گردشگران تور مالزی قرار گرفته است.

حس سوار شدن بر تله کابین لنکاوی

قبل از اینکه تله کابین شروع به حرکت کند، درب هایش به طور خودکار بسته می‌شوند. یک پنجره کوچک در بالای کابین قرار دارد که به عنوان تهویه عمل می کند، دو قسمت نیز برای سوار شدن به آن در نظر گرفته شده است.

در بخش اول مسافران به ایستگاه وسط برده می شوند و بخش دوم توریست ها را به ایستگاه بالا می برد. همچنین، مسافران در بخش اول شدیدترین شیب در جهان را به میزان ۴۲ درجه تجربه می کنند. به محض اینکه گوندولا شروع به حرکت می‌کند، کاهش دما را احساس می کنید و اندک اندک نسیم خنکی از قسمت پنجره بالایی کابین به داخل می آید. اگر به پایین نگاه کنید، می توانید ایستگاه وسط را ببینید که بر روی یک خط الرأس قرار گرفته است.

نمایی از پایین تله کابین لنکاوری;

در هر دو ایستگاه مناظر شگفت انگیزی وجود دارد، امّا، نظر عموم بر این است که ایستگاه بالایی مناظر زیباتری دارد. وقتیکه مسافران تور مالزی در حال ترک ایستگاه وسط هستند و به سمت پایین در حرکتند، احساس ترس می‌کنند و تجربه رعب آوری را پشت سر می‌گذارند. با این حال حرکت تله کابین از قسمت های پایین به سمت بالا آسان است و اساساً این مسیر با یک شیب ملایم طی می‌شود.

جاذبه های اطراف تله کابین لنکاوی

در کنار تله کابین لنکاوی پل هوایی لنکاوی (Langkawi Skybridge) را مشاهده می کنید که یک پل معلق منحنی است و یکی از عجیب ترین شاهکارهای مهندسی در جهان به شمار می‌رود. از طریق ایستگاه بالایی امکان دسترسی به این پل وجود دارد، مسافران تنها باید بر روی این پل راه بروند تا بتوانند ابعاد شگفت انگیز خلقت آن را درک کنند. از سویی دیگر، وقتی که بر روی این پل راه می روید اظهار نظرات متفاوتی را در خصوص این پل خواهید شنید.

تصویری از پل هوایی لنکاوی از تله کابین لنکاوی;
تصویری از پل هوایی لنکاوی از تله کابین لنکاوی;

امکانات تله کابین لنکاوی

ایستگاه پایه در اورینتال ویلیج قرار دارد که پر از فروشگاه های جالب است و فضاهایی برای صرف غذا نیز وجود دارد. در ایستگاه بالایی یک کافه کوچک وجود دارد که به فروش انواع تنقلات از جمله برگر، ساندویچ کبابی، مرغ و ماهی، نوشیدنی های سرد و غیره می پردازد.

دسترسی به تله کابین لنکاوی

ورودی تله کابین لنکاوی در اورینتال ویلیج Oriental Village واقع در دامنه کوه مات سین کانگ در منطقه پاتای کوک (Patai Kok) قرار دارد. بعد از تهیه بلیط، مسافران تورر مالزی به صف انتظار هدایت می شوند و به طرف محل سوار شدن تله کابین حرکت می کنند. هر ۳۰ ثانیه یک بار گوندولاها (تله کابین) حرکت می کند و ظرفیت آنها ۶ نفر است. صف طولانی از مسافران برای سوار شدن به این تله کابین ها وجود دارد و هر بار که کابین می آید ۶ نفر در آن سوار می‌شوند.

ساعت کار تله کابین لنکاوی

دوشنبه تا پنجشنبه: ۱۰:۰۰ صبح تا ۰۷:۰۰ بعد از ظهر (ساعت ۰۸:۰۰ بعد از ظهر بسته می شود)
جمعه تا یکشنبه و تعطیلات رسمی: ۰۹:۳۰ صبح تا ۰۷:۰۰ بعد از ظهر (ساعت ۰۸:۰۰ بعد از ظهر بسته می شود)
ساعت کار تله کابین در روزهای چهارشنبه از ۱۲:۰۰ ظهر تا ۰۷:۰۰ بعد از ظهر است و در ساعت ۰۸:۰۰ نیز بسته می شود.

هزینه ورودی تله کابین لنکاوی

هزینه بلیط ورودی برای بزرگسالان ۳۵ و برای کودکان ۲ تا ۱۲ ساله ۲۵ رینگیت مالزی است. وقتی بلیط تهیه می‌شود، هیچ محدودیتی برای حضور در محوطه وجود ندارد و تا زمانیکه مجتمع بسته نشده است افراد می‌توانند داخل آن بمانند.

موقعیت و اطلاعات تماس تله کابین لنکاوی

آدرس: تله کابین لانکاوی ، اورینتال ویلیج، خلیج بورا(Burau Bay)
۰۷۱۰۰ لانکاوی ، کداه دارالامان، مالزی
تلفن: +۶۰۴ ۹۵۹ ۴۲۲۵ / ۱۲۲۵

منبع

langkawi-insight

نظرات بسته شده است.

سوالی دارید؟