Ultimate magazine theme for WordPress.

تور مالزی | بهترین قیمت تور مالزی ارزان | تور مالزی لحظه آخری

تور مالزی

پول رایج

پول رایج مالزی رینگیت مالزی (MYR) نام دارد. یک رینگیت ۱۰۰ سن است، سن فقط به شکل سکه موجود است. مالزیایی‌ها معمولاً پول رایج خود را دلار (نام قدیمی آن) می‌نامند، اما منظورشان رینگیت است، نه دلار امریکا. ۳٫۵ رینگیت معادل ۱ دلار امریکا است. دستگاه‌های خودپرداز با دسترسی بین‌المللی را می‌توان در سراسر کشور یافت. انتظار می‌رود برای تمام خریدهای نقدی از رینگیت استفاده کنید. کارت‌های اعتباری در همه جا پذیرفته می‌شوند، هر چند کسب‌و‌کارهای کوچک ممکن است آنها را قبول نکنند.

امنیت

مالزی کشور بسیار امنی است. در حالی که سرقت‌های خرد در مراکز توریستی بزرگ مشکل‌ساز است، جرایم خشونت‌آمیز علیه بیگانگان بسیار به‌ندرت اتفاق می‌افتد. وقتی شب‌ها بیرون هستید از عقل‌سلیم خود استفاده کنید و کنترل اوضاع را در دست بگیرید. به خصوص اگر در محیط بار یا کلاب احساس تهدید کردید، آنجا را ترک کنید. بیشترین احتمال این است که تقلب با کارت اعتباری برایتان اتفاق بیفتد، همیشه مراقب کارت‌های اعتباری خود باشید و اگرچه این کار همیشه امکان‌پذیر نیست، اما سعی کنید آنها را از جلوی چشم‌تان دور نکنید.

پلیس

مالزی پلیس گردشگری دارد که برای کمک به گردشگران به طور خاص آموزش دیده‌اند. آنها را می‌توان با لباس‌های آبی تیره و حرف «I» (اطلاعات) بر روی نشان قرمز و آبی روی جیب پیراهن‌شان شناخت. شماره اضطراری پلیس در کشور ۹۹۹ است.

مراقبت‌های بهداشتی

مراقبت‌های بهداشتی در مالزی، اگرچه به اندازه‌ی همسایه‌ی آن سنگاپور خوب نیست، با این حال، به ویژه در مراکز شهری تا حد زیادی خوب است. جای تعجب نیست که مراقبت‌های پزشکی در قسمت‌های شمالی کشور و در مناطق روستایی ابتدایی‌تر است. قطعاً بیمه‌ی سفر را برای سفر در مالزی توصیه می‌کنیم.

حمل‌و‌نقل

مالزی دارای سیستم حمل‌ونقل عمومی بسیار گسترده است. شبکه‌های را‌ه‌آهن و اتوبوس در شبه‌جزیره‌ی مالزی خدمات‌رسانی می‌کنند، در‌حالی‌که بورنئوی مالزی فقط اتوبوس دارد. همچنین شبکه‌ی جامع پرواز داخلی هم وجود دارد. حمل‌ونقل ارزان و امن است.

ویزا

سیستم ویزا در مالزی در مقایسه با تایلند برای گردشگران بسیار ساده است. بیشتر ملیت‌ها برای اقامت کمتر از یک ماه نیازی به ویزا ندارند. یکی از استثنائات مهم اسرائیلی‌ها هستند که در اکثر موارد مجاز به ورود به مالزی نیستند.

زبان مالایی

زبان مالایی باهاسای مالزی است و بسیار شبیه باهاسای اندونزی است. حروف آن رومی است و آن را همان‌طور که می‌نویسید می‌خوانید. حتی بدترین زبان‌آموزان هم در مدتی که در مالزی هستند کمی زبان محلی مالزی را یاد می‌گیرند. بسیاری از مالزی‌ها در مراکز توریستی تا حدی انگلیسی صحبت خواهند کرد، اما بسیاری از آنها اصلاً انگلیسی صحبت نخواهند کرد. انتظار نداشته باشید رانندگان تاکسی انگلیسی صحبت کنند.

آب‌و‌هوا

هوای مالزی در کل سال تقریباً گرم و مرطوب است؛ گرم‌ترین‌ ماه‌ها مارس، آوریل و اکتبر هستند. مالزی تحت تأثیر دو فصل موسمی یعنی فصل موسمی شمال‌شرقی و فصل موسمی جنوب‌غربی است. فصل موسمی شمال‌شرقی بیشترین بارندگی را دارد و فصل موسمی جنوب‌غربی در ماه‌های بین سپتامبر و اکتبر، ساحل شرقی از اکتبر تا فوریه و بورنئوی مالزی بین نوامبر و فوریه از همه پرباران‌تر است.

نظرات بسته شده است.

سوالی دارید؟