Ultimate magazine theme for WordPress.

جزایر ناز | جزایر ناز کجاست و چگونه به جزایر ناز برویم؟

جزایر ناز

شاید در فکر سفر به جزیره قشم باشید.اگر این چنین است پیشنهاد میدهیم از جزایر ناز دیدن کنید و از زیبایی های این جزیره شکفت انگیز لذت ببرید.در این جزایر ، کسی سکونت ندارد و تنها ماهیگیران محلی ، چندین سایه بان برای محل استراحت خود در این جزایر ایجاد کرده اند. همچنین لازم به ذکر است که این منطقه ، جزو مناطق مورد علاقه گردشگران تور قشم نیز محسوب می شود.ما در این مطلب قصد داریم به معرفی جزایر ناز بپردازیم و شما را برای سفری مهیج به این جزیره زیبا آماده کنیم.در ادامه با ما باشید.


جزایر ناز کجاست ؟

جزایر ناز در فاصله ی ۲۲ کیلومتری شهر قشم و ۱ کیلومتری از ساحل شرقی جزیره واقع شده است. وسعت این جزایر در کل، حدود ۳ هکتار و فاقد ساحل شنی هستند و همچنین دیواره‌هاى صخره‌اى به ارتفاع پنج تا ده متر ، اطراف آن را فرا گرفته است. روى این جزیره کاملاً مسطح است.

درباره جزایر نازبدانیم

در زمان جزر براى مدت کوتاهى، باریکه‌اى از خشکى ، جزیره ناز را به ساحل قشم وصل مى‌کند. در این جزایر ، کسی سکونت ندارد و تنها ماهیگیران محلی ، چندین سایه بان برای محل استراحت خود در این جزایر ایجاد کرده اند. همچنین لازم به ذکر است که این منطقه ، جزو مناطق مورد علاقه گردشگران تور قشم نیز محسوب می شود.

[aparat id=”15wBZ”]
جزایر ناز ، تا حدود ۵۰ سال قبل، جنبه ی مسکونی داشته و بیشتر به عنوان انبار ذخیره ی ماهیگیران کاربرد داشته است. اما به تدریج، این جنبه ی کاربری، کمتر شده و هم اکنون، فقط به عنوان محلی برای صیادی استفاده می شود.

چه ساعتی برای بازدید از جزایر ناز مناسب است؟

درباره ی ساعات مجاز بازدید از جزایر ناز، باید بگوییم که به دلیل پدیده ی جزر و مد، فقط بین۴ تا ۶ ساعت در روز، امکان بازدید از این جزایر برای گردشگران تور قشم وجود دارد.

در صورت پایین آمدن آب دریا، می توان با پای پیاده، و حتی اتومبیل شخصی خود، وارد این جزایر شد. وقتی در کنار صخره های جزایر ناز، قدم می زنید، می توانید از آنجا، جزیره ی لارک و جزیره ی هرمز را نظاره کنید و از تماشای غروب زیبا و دل انگیز جزیره فارس نیز لذت ببرید.

تصویری از پائین آمدن آب در جزایر ناز

بهترین زمان رفتن به جزایر ناز ، کمی قبل از غروب است که بتوانید خود شاهد این جزیره زیبا و غروب دل انگیز آن و همچنین شاهد زیر آب رفتن نیمی از جزیره ناز و راه شنی بین جزیره ناز و ساحل قشم، به دلیل مد درهنگام غروب باشید.

نکته قابل توجه در ارتباط با این منطقه این است که به دلیل شنی بودن و صاف بودن آن ، خودروهای دو دیفرانسیل آرتیست بازی درمی‌آورند و Drift‌ (لیز خوردن خودرو بر روی سطح صاف) می‌کنند که برای افرادی که در منطقه هستند بسیار می‌تواند خطرناک باشد.

غواصی در جزایر ناز

غواصی فن شناوری در زیر آب، با یا بدون وسایل تنفس مصنوعی اسکوبا است. غواصی علاوه بر اینکه کاربردهای صنعتی، پژوهشی، و نظامی دارد، برای ورزش و تفریح هم انجام می‌گیرد.

تصویری از غواصی در جزایر ناز قشم
امروزه ورزش غواصی و غواصی تفریحی به صورتی همگانی درآمده و به شکل گسترده‌ای در بسیاری از کشورهای جهان فعالیتی مفید، مفرح، لذت‌بخش و نیز منبع درآمد در صنعت اکوتوریسم شده‌است. در ایران هم دو جزیره قشم و جزیره کیش، از مهم‌ترین سایت‌های این ورزش هستند.

سواحل جزایر ناز، یکی از منحصر به فردترین و بکرترین نقاط غواصی در خلیج فارس به شمار می رود. وجود صدف ها و مرجان های زیبا و رنگارنگ در طرح های مختلف، این منطقه را به یکی از جذاب ترین مناطق برای گردشگران تور قشم مبدل نموده است.

علت بازدید از جزایر ناز

برطبق توصیفات گردشگرانی که از جزایر ناز بازدید داشته اند؛ می توان گفت، آرامش و زیبایی که جزایر ناز دارند، از یک سو و وجود صدفها و مرجانهایی که در طرح ها و رنگ های مختلف و متنوع در اطراف این جزایر دیده می شوند، نیز از سوی دیگر، بر زیبایی این سایت منحصر بفرد گردشگری در قشم افزوده است.

نمایی زیبا از جزیایر ناز
جزایر ناز معروف به دوکرده

بومیان قشم، این جزایر را دوکرده نیز می نامند. دو کرده، یعنی جایی که نیمی از روز، درون آب قرار دارد و نیمی از روز نیز، به خشکی متصل است.همان طور که عنوان شد، در زمان جزر و با پس‌روى کامل آب دریا، براى مدت کوتاهى، باریکه‌اى از خشکى ، جزیره ناز را به ساحل قشم وصل مى‌کند.

تصویری از جزایر ناز

هرچند زمان این اتفاق کوتاه است، اما در همین مدت مسافران تور قشم با ورود به جزایر ناز می توانند از بلندای آن، تنگه هرمز، جزیره لارک و همه زیبایی های عالم خلقت را از دل پهنه آبی خلیج فارس نظاره و خدا را از بابت همه نعمت هایش ستایش کنند.

این جزایر، از روستای زیبای ریگو و صخره ی لاک پشت ها در شرق جزیره ی قشم، تا اسکله ی صیادی شهر سوزا در غرب، ادامه دارد و دارای دیواره های صخره ای بلند با ارتفاع بین ۵ تا ۱۰ متر است.

چگونه به جزایر ناز برویم؟

جزیره ناز در نزدیکی جزیره قشم قرار دارد. زمانیکه آب دریا پایین است به راحتی از جزیره قشم می‌توان با پای پیاده به جزیره ناز رفت و برگشت

آدرس جزایر ناز

جزایر ناز در فاصله ی ۲۲ کیلومتری شهر قشم و ۱ کیلومتری از ساحل شرقی جزیره واقع شده است

منبع
eghamat24

badsagroup

نظرات بسته شده است.

سوالی دارید؟