Ultimate magazine theme for WordPress.

پارک مکعب آبی پکن | نهایت لذت را در این مجموعه تجربه کنید

پارک مکعب آبی پکن

آیا به دنبال مکانی متفاوت هستید؟ پارک مکعب آبی پکن یکی از اماکن تفریحی چین است که توریست های فراوانی در سفر به این شهر از آن دیدن میکنند.در این مطلب شما میتوانید با خصوصیات پارک مکعب آبی پکن آشنا شوید.


آشنایی با پارک مکعب آبی پکن

مرکز ملی ورزش‌های آبی پکن، همچنین مشهور به پارک مکعب آبی پکن ، نام ساختمان محل برگزاری مسابقات شنا، شیرجه و واترپلو در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۸ پکن است. این استادیوم آبی گنجایش بیش از ۱۷هزار تماشاگر را دارد. شما میتوانید با انتخاب تور چین از جاذبه های این مجموعه دیدن کنید.این ساختمان در شمال کشور چین توسط معماران برجسته‌ای از گروه اروپ و گروه دیگری از استرالیا ساخته شده که نطریه وایده این گروه به دلیل به حداقل رساندن مصرف انرژی وهمچنین ایده مناسبی که با توجه به کاربری دارد توانست در بین نطرهای دیگر جایگاه ویژهای پیدا کند وبه مرحله اول راه پیدا کند.

معماری پارک مکعب آبی پکن

پروژه به صورت یک مکعب ساده و شفاف می باشداین ساختمان دارای ابعادی بطول۱۷۷ وعرض ۱۷۷ وارتفاعی به اندازه ۳۱ متر می‌باشد. سازه این ساختمان از جنس فولاد است که با بیش از ۱۰۰۰۰۰متر مربع از بالشتک‌های حبابی با پوششی از جنس ETFE پوشیده شده است و بزرگترین پوشش از این جنس در جهان محسوب می‌شود. طراحی لرزه‌ای سازه، یکی از مهمترین مراحل کل روند طراحی بوده است.پارک مکعب آبی پکن 3

پوشش به کاررفته در سطح خارجی مکعب و چگونگی عملکرد آن مسئله آتش‌سوزی و چگونگی مقابله با آن استفاده از انرژی خورشیدی و نیز بازیافت آب مصرفی در استخر با توجه به کمبود بارش و آب در شهر پکن از جمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد و خلاقانه این پروژه می‌باشد.طراحی وساخت این مجموعه بیش از سه سال به طول انجامید این ساختمان در تاریخ ۲۸ ژانویه ۲۰۰۸ میلادی، برای بازی‌های ورزشی المپیک تابستانی ۲۰۰۸ آماده گردید.

ایده ساخت پارک مکعب آبی پکن

طراحان آروپ ومهندسان سازه بر این باور بودند که استفاده از ایده‌آلگوی طبیعی حباب صابون بسیار تکرار پذیر و قابل ساخت است. درواقع ایده استفاده از الگوی حباب‌های طبیعی بسیار قبل تر و توسط دانشمندی به نام کلوین مطرح و ارایه شده بود. به طور کلی این مجموعه از ترکیب ۸ حباب جداگانه با ۲ شکل متفاوت بود، به عنوان ساده‌تر تمامی حباب‌ها از دو حباب اولیه ساخته شده است که با دوران و چرخش، یک دسته ۸ تایی را بوجود می‌آورد.
این دو حباب اولیه شامل یک ۱۲ وجهی و یک ۱۴ وجهی می‌باشد، این ۱۲ وجهی از سطوح پنج ضلعی تشکیل شده و ۱۴ وجهی‌ها از سطوح شش ضلعی. در کل با قرار گرفتن ۶ تا از ۱۲ وجهی‌ها و ۲ عدد از ۱۴ وجهی‌ها به یک مدول خواهیم رسید که با تکرار آن می‌توان به مکعبی با سطوح صاف و هندسه‌ای منظم دست یافت.

سرسره معروف پارک مکعب آبی پکن

سرسره آبی بزرگ این پارک که سرسره کاسه گلوله یا Bulletbowl نام دارد ، سرسره ای هفت طبقه است که شما در آن بصورت دایره وار سر می خورید. محیط این پارک آبی شبیه زیر اقیانوس طراحی شده است و همین کافی است تا مطمعن باشید احساسی فراموش نشدنی را این جا تجربه خواهید کرد.شما میتوانید با انتخاب تور لحظه آخری چین از این پارک نهایت لذت را ببرید.پارک مکعب آبی پکن 5

هزینه ورودی به پارک مکعب آبی پکن

ورودی مکعب آبی پکن برای بچه‌های با قد کمتر از 1.2 متر رایگان است (در حالتی که یک بزرگتر که هزینه ورودی را پرداخت کرده باشد همراهشان باشد)

30 یوان برای تنها بازدید از مکعب آبی پکن

200 یوان شامل بازدید از مکعب آبی پکن و استفاده از پارک تفریحی

160 یوان برای کودکان با قد بین 1.2 تا 1.4 متر برای بازدید از مکعب آبی پکن و پارک آبی

50 یوان برای شنا فقط (به مدت 2 ساعت، شامل دوش و کمد لباس)پارک مکعب آبی پکن +

دسترسی به پارک مکعب آبی پکن

برای رفتن به مکعب آبی در تور چین، خط 10 مترو پکن را سوار شوید و در ایستگاه Beitucheng خط عوض کنید، به خط 8 مترو پکن رفته و در ایستگاه

Olympic Green پیاده شوید. از خروجی A بیرون آمده و و به سمت جنوب 5 تا 8 دقیقه تا ورودی دروازه جنوب شرقی مکعب آبی، پیاده‌روی کنید.

آدرس: چین ، پکن ، چائویانگ ، جاده تجانچین ای 11

ساعات بازدید: 10 صبح تا 21.30 شب، هر روز

شما میتوانید با رزرو تور ارزان چین و سفر به این شهر از این مجموعه فوق العاده دیدن کنید.

منبع

fa.wikipedia

سوالی دارید؟