دره ستارگان قشم+عکس|داستان دره ستارگان قشم|بادساگروپ

دره چاهکوه قشم
دره یا تنگه چاهکوه قشم|عکس و فیلم دره چاهکوه قشم|بادساگروپ
اسفند ۲۳, ۱۳۹۵

دره ستارگان قشم+عکس|داستان دره ستارگان قشم|بادساگروپ

دره ستارگان قشم 1

دره ستارگان جزیره قشم

دره ستارگان قشم یکی از بی نظیرترین دیدنی های ایران و جزیره قشم است که غیر ممکن است فردی به جزیره قشم سفر کند و از این منطقه بکر دیدن نکند.بادساگروپ به شما پیشنهاد می دهد تا در سفر خود به جزیره قشم حتما و حتما از جاذبه بی نظیر دره ستارگان قشم دیدن کنید.در ادامه با ما باشید.


وجود ارواح و اجنه در دره ستارگان:

دره ستارگان قشم به دلیل شكل ویژه خود و انواع حجم ها و پدیده هاى فرسایش موجود در آن،وزش بادهاى تند و گردش هوا در لابه لاى ستون ها و حفره هاى موجود در دره تولید صدا مى كند و به دلیل این صداها ست كه اهالى معتقدند با تاریك شدن هوا این دره محل آمد و شد ارواح و اجنه است و بنابراین از ورود به آن در شب خوددارى مى كنند.اشکال مختلف در دره ستارگان قشم

بر اساس یك افسانه قدیمى جزیره نشینان، دره ستارگان را شب هنگام محل آمد و شد ارواح و اجنه مى دانند كه این باور از نظر علمى هنوز اثبات نشده است.

دره ستارگان قشم در آثار طبیعی سازمان یونسکو به ثبت رسید:

ویژگى ها و دیدنى هاى این منطقه سبب شد این دره به عنوان بخشى از ژئو پارك جزیره قشم جزو آثار طبیعى در سازمان یونسكو به ثبت برسد. ژئو پارك قشم با آثار زیباى طبیعى و تاریخى تنها ژئو پارك منطقه خاورمیانه است.پینشنهاد میدیم با رزرو تور ارزان قشم از این منطقه زیبا دیدن کنید.دره ستارگان قشم 2

زیبایى دره ستارگان قشم در شب هاى مهتابى در لحظاتى كه سكوت همه جا را فرا گرفته و آسمان و ستاره ها در نزدیكى زمین احساس مى شوند،دو چندان است. در گوشه و كنار ستون ها و دره ستاره ها راه هاى تنگ، باریك و گاه پهن و وسیع وجود دارد كه با نظم خاص خود چشم هر بیننده اى را خیره مى كند.

این دره و دره چاه كوه پدیده اى شگفت از فرسایش سنگ هاى رسوبى زمین است. این محل كه به گمان افراد بومى، در آن ستاره افتاده است و شب ها جن دارد، بسیار دیدنى است و مشابه این اشكال زمین شناسى یا ژئومرفولوژى را ما تنها در آمریكا مى بینیم. كه توریست هاى بسیارى را مى توانند به خود بكشد.دره ستارگان قشم 3

طبیعت و بافت دره ستارگان قشم

دره ستارگان در واقع یك ناحیه فرسایش یافته از سوى آب هاى سطحى، رگبارهاى فصلى و تندبادها است. فلات اولیه كه هنوز در بخش شمالى به صورت كم و بیش دست نخورده باقى مانده، در ارتفاع بین ۷ تا ۱۰ مترى از كف دره قرار دارد و جنس آن ماسه سنگ با سیمان آهكى سست و پر از پوسته هاى فسیلى است.شما میتوانید با رزرو تور زمینی قشم از این جاذبه بینظیر دیدن کنید.فرسایش در دره ستارگان قشم

مخروط هاى نوك تیز، ستون ها و ستونك هاى فرسایشى، آرك ها و تیغه ها و دیواره هاى نوارى از جمله بخش هایى هستند كه در این دره مشاهده مى شوند.گردگشران در دره ستارگان قشم

به دلیل سست بودن جنس لایه ها، مى توان انتظار داشت كه پس از هر بارندگى شدید (كه به ندرت اتفاق مى افتد) تغییرات محسوسى در مورفولوژى دره صورت پذیرد.

آنچه مشخص است این است كه این اشكال در اثر فرسایش باد و باران و رگبارهاى فصلى پدید آمده است؛ البته بازدید از دره ستاره ها در شب هاى مهتابى جاذبه اى خاص دارد، بویژه در آن لحظه كه سكوت همه جا را فرا گرفته و آسمان و ستاره ها با نزدیكى خاصى به زمین احساس مى شوند.

در هر صورت براى رفاه حال بازدیدكنندگان و گردشگران در ابتداى سال ۸۵ به دستور مدیرعامل منطقه آزاد قشم و با همت معاونت سیاحتى و گردشگرى سازمان و كمك اهالى و شوراى اسلامى روستاى بركه خلف راه دسترسى به دره ترمیم و براى ایجاد امكانات رفاهى و بهداشتى اقداماتى صورت پذیرفته است.دیدن این منطقه زیبا در تور قشم خالی از لطف نیست.مسیر گردشگران در دره ستارگان قشم

منظره هاى این دره واقعاً قشنگ و جالب هستند. در گوشه و كنار ستون ها و كنگره ها با اشكال متنوع و جالب به چشم مى خورند و بین اینها راه هاى تنگ و باریك و گاهى پهن و وسیع وجود دارد. علاوه بر این،شكاف ها و سوراخ هاى بزرگ و كوچكى هم ایجاد شده اند كه ممكن است این تصور را ایجاد كنند كه موجودى عجیب و غریب در دل آن تاریكى ها زندگى مى كند. با وجود این اشكال و طرح هاى عجیب بیخود نبوده كه در شبهاى تاریك مردم فكر مى كردند اشباح و اجنه در این دره رفت و آمد مى كنند!

نگهبان ۸۱ ساله دره ستارگان قشم

محمد مظفرى نگهبان ۸۱ ساله دره ستاره ها كه داراى ۱۲ فرزند است، مى گوید: امسال میزان بازدید مردم از این دره نسبت به سال هاى قبل افزایش یافته است.

وى مى گوید: بازدید از این مكان به صورت رایگان است و شب هاى این دره به دلیل نزدیكى ستاره ها به سطح زمین بسیار دیدنى است.

آدرس دره ستارگان قشم

جزیره قشم،ساحل جنوبی جزیره قشم،پنج کیلومتر بعد از روستای برکه خلف

بعد از ساعتى گشت و گذار ماجراجویانه در بین این ساختارها هنوز ذهنمان درگیر قله هاى تراشیده شده اى بود كه فقط خالق طبیعت مى تواند چنین نقشى خیال انگیز و جادویى بیافریند اما باید رفت ودیارهاى بكر و دست نخورده اى را دید و قلم را تراشید براى گزارشى دیگر و شماره اى دیگر!!

امیدواریم مطلب فوق برای سفر شما مفید واقع شود.

منبع

تبیان

راستی اگر قصد سفر به جزیره قشم را دارید خواهشمندیم برای رزرو تور قشم با همکاران ما در واحد فروش بادساگروپ در تماس باشید.

نظرتان راجع به دره ستارگان جزیره قشم چیست؟دیدگاه خود را به استراک بگذارید!

همراه شو،راهی سفر!

مطلب مرتبط  قلعه پرتغالیها در جزیره قشم+تصاویر و فیلم | بادساگروپ