Ultimate magazine theme for WordPress.

باغ گیاه شناسی تفلیس | تماشای جاذبه های طبیعی تفلیس

باغ گیاه شناسی تفلیس

تفلیس به دلیل شرایط آب و هوایی که دارد، دارای پارک ها و باغ های سرسبزی میباشد. یکی از این باغ های باغ گیاه شناسی تفلیس است که در این متن در خصوص آن توضیحی مختصر داده ایم.


آشنایی با باغ گیاه شناسی تفلیس

باغ گیاه شناسی تفلیس ،باغ های بوتانیکال یکی از بهترین دیدنی های شهر تفلیس و یکی از مهم ترین  جاذبه های گردشگری تورگرجستان به شمار می آید .این مجموعه سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می کند. باغ های بوتانیکال در سال ۱۸۴۵ به منظور بازدید عموم مردم بازگشایی شد، چرا که قبل از آن تنها خانواده سلطنتی حق استفاده از این باغ ها را داشتند.

تصویری از مجسمه های باغ گیاه شناسی تفلیس
تصویری از مجسمه های باغ گیاه شناسی تفلیس

در باغ گیاه شناسی تفلیس بیش از چند هزار نوع گیاه بومی و غیر بومی نگه داری میشود. از جمله اصلی ترین گروه گردشگران و بازدیدکنددگان از این باغ کسانی هستند که علاقه زیادی به گل و گیاه دارند.غرفه ها، کوچه های سایه دار، چند آبشار و پل های زیبایی در اطراف باغ برای بازدیدکنندگان ایجاد شده است که این مکان را به محیطی عالی برای پیاده روی و دوچرخه سواری تبدیل کرده است.

تاریخچه باغ گیاه شناسی تفلیس

تاریخ ساخت این باغ به بیش از سه قرن برمی گردد، اولین بار در سال ۱۶۷۱ توسط یک مسافر فرانسوی به نام ژان شاردن با عنوان باغ سلطنتی شرح داده شد و در نهایت در سال ۱۶۲۵ تحت عنوان باغ قلعه یا باغ Seidabad نام گذاری شد. باغ گیاه شناسی در اوایل قرن ۱۹ بازسازی و در سال ۱۸۴۵ رسما به عنوان باغ گیاه شناسی تفلیس شناخته و نام گذاری شد.

تصویر بالا از باغ گیاه شناسی تفلیس
تصویر بالا از باغ گیاه شناسی تفلیس

محتوای داخل باغ گیاه شناسی تفلیس

گیاهان نادری در این مجموعه وجود دارد.از دیگر محل های جادویی و سحرآمیز در قلمرو باغ گیاه شناسی میتوان از آبشار جادویی و یک پل در بالای باغ نام برد. در ادامه این باغ، یک تونل در منطقه ای که مجسمه یک مرد سنگی در آن ساخته شده است به چشم می خورد. از باغ میتوانید قلعه و مجسمه مادر گرجستان را ببینید که واقعا منظره ای زیباست . همچنین در انتهای باغ آبشار بسیار کوچکی موجود است که دیدن آن خارج از لطف نیست . در طول مسیر نیمکت های فراوانی برای استراحت بازدید کنندگان در نظر گرفته شده میتوانید در آنجا بشینید و از منظره و آب و هوای پر اکسیژن باغ لذت ببرید .

تصویری زیبا از آبشار باغ گیاه شناسی تفلیس
تصویری زیبا از آبشار باغ گیاه شناسی تفلیس
هزینه ورود به باغ گیاه شناسی تفلیس

ورودی باغ تنها یک لاری است . بهترین حالت گشت باغ این است که از در بالایی وارد و به سمت پایین حرکت کنید . بیشتر ماشین های تورهای مسافرتی توریست ها را پایین باغ پیاده میکنند میتوانید باقی راه را پیاده یا با ماشین های گردش واقع در خود باغ بگردید .

تصویری زیبا از باغ گیاه شناسی تفلیس
تصویری زیبا از باغ گیاه شناسی تفلیس
موقعیت باغ گیاه شناسی تفلیس

باغ گیاه شناسی در مرکز شهر تفلیس در کوه پایه های قلعه ناریکالا Narikala واقع شده است. این باغ ۱۶۱ هکتارزمین را اشغال کرده و به ۴۵۰۰ گروه طبقه بندی شده است. در این باغ دو ورودی وجود دارد، یکی از بالای قلعه ناریکالا Narikala است و دیگری از آبانوتوبانی Abanotubani که درست پشت مسجد تفلیس واقع شده است.

آدرس

۱ Botanikuri Street, Tbilisi 0114, Georgia

زمان بازدید

هر روز از ساعت۸ تا ۱۹

منبع

Tripvc

keysafar

سوالی دارید؟